7 największych błędów, które popełniają młode mamy

2014-09-08 15:52

Niedoświadczone młode mamy popełniają sporo błędów. Warto je poznać, żeby ich nie powtarzać! Poznaj 7 największych błędów młodych mam.

7 największych błędów, które popełniają młode mamy
Autor: thinkstockphotos.com Niedoświadczone młode mamy popełniają sporo błędów. Warto je poznać, by ich nie powtarzać!

Narodziny pierwszego dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To czas na życiową rewolucję, zmianę nawyków i przyzwyczajeń. A do tego dochodzi zdobywanie całkiem nowych doświadczeń. Nic więc dziwnego, że młode mamy popełniają sporo błędów. Oto 11 z nich!

Błędy młodych matek

1. Próbują szybko odzyskać siły po porodzie

Młode mamy nie dają sobie czasu na odzyskanie sił. Błyskawicznie pragną też wrócić do formy sprzed ciąży. A przecież to, czy po prodzie szybko odzyskasz siły i wrócisz do formy jest kwestią bardzo indywidualną. Musisz pozwolić swojemu organizmowi pracować w jego własnym rytmie, w przeciwnym wypadku szybko się wypalisz.

WYCHOWANIE DZIECKA: 9 ważnych zasad, które każdy ojciec powinien wpoić swojej córce >>

2. Lekceważą siebie

Niestety, młode mamy często są niedoceniane, nic więc dziwnego, że same siebie również nie doceniają. Trudno jest się nauczyć opieki nad dzieckiem, ale musisz pamiętać, że nikt lepiej nie zajmie się twoim maleństwem. Jesteś wspaniałą mamą, która kocha swoje dziecko i która świetnie się nim zajmuje!

3. Nie angażują partnerów do pomocy

Niektóre młode mamy są tak pochłonięte swoimi pociechami, że zapominają, że do pomocy powinny zaangażować także swoich partnerów! Nie dość, że dzięki temu mogą zyskać czas dla siebie, to jeszcze dziecko przecież potrzebuje bliskiej więzi ze swoim tatą.

4. Nie zadają pytań

Młode mamy często boją się zadawać pytania. Obawiają się, że ich wątpliwości są błahe, a pytania "głupie". Warto pamiętać, że nie ma "głupich pytań", a w momencie gdy stajesz przed nowym wyzwaniem, jasne jest, że nie wiesz od razu wszystkiego i musisz dopytywać.

5. Nie proszę o pomoc

Nie bój się prosić o pomoc! Nie wstydź się tego, że potrzebujesz pomocy innych bez względu na to, czego pomoc dotyczy. Jesteś młodą mamą i wiadomo, że nie musisz radzić sobie ze wszystkim sama.

TACIERZYŃSTWO coraz bardziej modne. Młodzi ojcowie chętnie angażują się w wychowanie dzieci >>

6. Przyzwyczajają dziecko do jednego smoczka

Młoda mama powinna nauczyć dziecko ssać różne smoczki. Po co? Gdy jeden ulubiony smoczek się zagubi, nie będzie problemu, żeby dziecko korzystało z innego. Warto więc zmieniać smoczki raz na tydzień.

7. Obcinają paznokcie dziecka, gdy nie śpi

Warto wziąć sobie do serca radę bardziej doświadczonych mam, które uważają, że najlepiej obcinać dziecku paznokcie, gdy ono smacznie śpi. Czemu? Przede wszystkim nie zabiera rączek, a tym samym nie ma ryzyka, że niechcący się je zrani.