"Ciąża z nieznajomym" nowym kontrowersyjnym reality-show. Program zostanie zakazany w Polsce?

2017-11-06 10:33

"Ciąża z nieznajomym" to nowe duńskie reality-show, które ma trafić do Polski. Informacja o emisji programu wzbudziła ogromne kontrowersje. "Program jest gorszący moralnie i krzywdzący dla dzieci" - piszą internauci.

Ciąża z nieznajomym
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jakie są zasady "Ciąży z nieznajomym"?
  2. "Ciąża z nieznajomym" gorsząca moralnie
  3. "Ciąża z nieznajomym" odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa
  4. "Ciąża z nieznajomym" będzie emitowana w Polsce?
  5. "Ciąża z nieznajomym" krytykowana w sieci

"Ciąża z nieznajomym" to nowy kontrowersyjny program, który powstał w Danii. "Pregnant with a Stranger", eksperyment społeczny twórców "Ślubu od pierwszego wejrzenia", ma umożliwić zajście w ciążę kobietom, które nie mają partnera.

Jakie są zasady "Ciąży z nieznajomym"?

W programie będą uczestniczyć kobiety planujące ciążę metodą zapłodnienia in vitro. Grupa ekspertów (lekarzy, socjologów, psychologów, terapeutów) dobierze dla bohaterek idealnego kandydata. Będą badać mężczyzn pod względem psychologicznym i fizycznym, starając się sprostać wszystkim wymaganiom kobiet. Mężczyźni, którzy zgodzą się na udział w programie, muszą podjąć się zobowiązania wychowania dziecka i opiekowania się nim aż do pełnoletniości. Rodzice jednak nie będą razem mieszkać, nie stworzą związku. Celem programu jest jedynie zajście w ciążę i urodzenie dziecka.

"Ciąża z nieznajomym" gorsząca moralnie

Informacja o nakręceniu "Ciąży z nieznajomym" wywołała burzę. Internauci w mocnych słowach podsumowali projekt. Stwierdzili, że jest on przekroczeniem wszelkich granic moralnych. Zwrócili również uwagę, że program jest krzywdzący dla dzieci i skazuje je na życie rodem z filmu "Truman show". "Te dzieci będą wytykane palcami i nieszczęśliwe... Program jest nie tylko gorszący moralnie, ale i krzywdzący dla dzieci - powinien zostać zakazany" - skomentował Adam na Mamadu.pl

"Ciąża z nieznajomym" odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa

Inni zwracają uwagę na to, że program by nie powstał, gdyby nie było na niego zapotrzebowania. Stacja Discovery Networks zapewnia, że "Ciąża z nieznajomym" jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa. Coraz więcej kobiet zachodzi w ciążę dzięki metodzie in vitro, tradycyjny model rodziny bardzo się zmienia.

"Skoro takie programy powstają, to znaczy, że jest odbiorca i oglądalność. A w końcu po to jest telewizja aby zaspokajała nasze potrzeby. Nie podoba mi się, to nie oglądam i nie szarpię sobie nerwów. Dla własnego dobra" - napisała Dunia na forum Familie.pl

"Ciąża z nieznajomym" będzie emitowana w Polsce?

Czy program "Ciąża z nieznajomym" będzie emitowany w Polsce? Tego jeszcze nie wiadomo, ale internauci zwracają uwagę na to, że powinien być zakazany. Stacje telewizyjne lubią szokować, a kontrowersyjne programy przyciągają widzów. "Ślub od pierwszego wejrzenia" stacja TVN promowała jako hit. Druga edycja jednak nie cieszy się taką oglądalnością jak pierwsza. Program stracił 560 tysięcy widzów w stosunku do pierwszej edycji.

Żadna ze skojarzonych przez ekspertów par nie związała się ze sobą na stałe. Wszystkie małżeństwa "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zakończyły się rozwodem. O ile jednak w przypadku tego programu podjęte decyzje nie rzutują w dobro osób trzecich, o tyle w przypadku "Ciąży z nieznajomym" chodzi o dobro dzieci.

"Ciąża z nieznajomym" krytykowana w sieci

Informację o emisji programu skrytykowała także Paulina Młynarska. I to w dość mocnych słowach. "Co jeszcze zrobią zdurniałe media, żeby nabić oglądalność?" - napisała na swoim profilu na Facebooku. "Gdzie jest granica głupoty i braku wyobraźni ludzi, którzy dla 5 minut wątpliwej "sławy" zaryzykują własnym i cudzym życiem? Czasem ktoś mnie pyta, dlaczego już nie pracuję w telewizji. Dlatego" - dodała.

Co sądzicie o "Ciąży z nieznajomym"?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza