Czy dziadkowie POWINNI zajmować się wnukami?

2014-01-17 16:45

Wielu współczesnych rodziców uważa, że dziadkowie POWINNI zajmować się wnukami. Mało tego, uważają że opieka nad wnukami powinna przynosić im radość i satysfakcję, i być sensem ich życia. A przecież dziadkowie często są czynni zawodowo, mają swoje sprawy, zainteresowania i zajęcia. Nie unikają kontaktów z wnukami, ale nie uważają, by miało to być celem ich życia.

Psycholog Maria Rotkiel w studiu Dzień Dobry TVN przyznała, że współcześni rodzice są nastawieni wobec dziadków roszczeniowo – oczekują od nich pomocy i wsparcia w wychowaniu dzieci. Ponieważ panuje kryzys i jest trudno o pracę, młodym rodzicom wydaje się oczywiste i naturalne, że dziadkowie zajmą się wnukami i odciążą ich budżet. Tymczasem nie każda babcia (lub dziadek) ma ochotę przyjmować na siebie rolę opiekuna do dziecka, często na pełnym etacie. Taka postawa dziadków często wywołuje konflikty w stosunkach między rodzicami a dziadkami.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza