Czy zabawa „w doktora” należy do normy?: Jakie ZACHOWANIA SEKSUALNE U DZIECI mogą budzić niepokój?

2014-01-14 14:16

Dzieci przejawiają naturalne zainteresowanie sferą płci – zabawy w mamę i tatę, czy w „doktora” pomagają dziecku w poznaniu ciała i zwracają jego uwagę na różnicę płci. Dorośli obserwują zachowania dzieci i jeśli jakieś budzą w nich niepokój powinni interweniować. Pytanie tylko: jakie zachowania seksualne u dzieci mogą budzić niepokój, a jakie należy traktować jako normę? Czy zabawa dzieci w „doktora” jest normalna?

Dyrekcja jednej ze szkół w amerykańskim Colorado Springs zawiesiła w prawach ucznia 6-letniego chłopca za pocałowanie koleżanki ze szkolnej ławki... w rękę. Uznano, że mały Hunter popełnił przestępstwo seksualne i zastosowano wobec chłopca procedurę karną łącznie z wpisem do akt i zawieszeniem w prawach ucznia.
Wiadomość ta obiegła świat i pojawiły się pytania o zasadność takiego postępowania i absurdalny charakter kary – traktowania niewinnego cmoknięcia w rękę jako molestowania. Psycholog Katarzyna Waszyńska wyjaśnia, jakie zachowania seksualne u dzieci nie powinny budzić niepokoju, a jakich nie powinnyśmy lekceważyć. Czy i kiedy zabawa w doktora jest normą?

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza