Jak powiedzieć o CIĄŻY przyjaciółce, która bezskutecznie stara się o dziecko?

2013-12-18 15:23

Niedawno zobaczyłam dwie kreski na teście. Jestem bardzo szczęśliwa, ale mam problem: jak powiedzieć o ciąży mojej przyjaciółce, która od lat bezskutecznie stara się o dziecko? Nie chcę, żeby jej było przykro.

Przyjaciółce, która od lat bez skutku stara się o dziecko, na pewno nie jest łatwo – to przecież ogromny stres. Choć pewnie chciałabyś podzielić się z nią dobrą nowiną jak najszybciej, nie musisz spieszyć się z tą wiadomością. Warto jednak, aby dowiedziała się o ciąży od ciebie, a nie od innych; może też się wkrótce sama domyślić i poczuć się rozczarowana, że jej nie powiedziałaś. Powiedz, że jest ci trudno podzielić się z nią tą wiadomością, bo wiesz, przez co przechodzi, ale że jednak chcesz to powiedzieć, bo jest dla ciebie ważną osobą. Możesz dodać, że bardzo jej kibicujesz, że ogromnie ci zależy na jej szczęściu i na tym, by spełniło się jej życzenie bycia mamą. Być może dla przyjaciółki ważne będzie, abyś nie opowiadała o ciąży przy każdej okazji, bo trudno jej będzie towarzyszyć ci w tym radosnym oczekiwaniu. Lepiej będzie dzielić się swoimi wrażeniami podczas ciąży z innymi koleżankami, a z przyjaciółką rozmawiać wówczas, gdy sama będzie chciała o to zapytać.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza