Jestem w ciąży z kochankiem. Co mam zrobić?

2015-08-18 17:36

Ukrywanie zdrady przed partnerem jest ogromnie trudne i wymaga nieustannego wyrabiania sobie alibi. Ciąża z kochankiem z pewnością grzebie szansę na utrzymanie drugiego związku w tajemnicy i zwykle jest przyczyną ujawnienia całej prawdy. Czy to właściwe rozwiązanie? Jestem w ciąży z kochankiem. Co mam zrobić?

Ciąża nieplanowana
Autor: thinkstockphotos.com Ciąża z kochankiem przewraca życie do góry nogami. Warto je uporządkować, zanim na świecie pojawi się dziecko.

Spis treści

  1. Czytaj także: >> 7 rzeczy, które robi kobieta, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży >>
  2. Jestem w ciąży z kochankiem. Czy powinnam utrzymać to w tajemnicy?
  3. Czytaj także: >> Kryzys w małżeństwie: kiedy walczyć o związek, a kiedy nie? >>
  4. Jestem w ciąży z kochankiem. Jak powiedzieć o zdradzie?
  5. Czytaj także: >> Mam dom, męża, dzieci i jestem nieszczęśliwa. Czy coś jest ze mną nie tak? >>
  6. Jestem w ciąży z kochankiem. Co dalej?

Nie wnikając w powód, dla którego kobieta wpadła w ramiona innego mężczyzny, prowadzenie podwójnego życia jest trudne i męczące. Wieczne sekrety, niedopowiedzenia, psucie relacji w związku, wygaszanie miłości – to rzeczy, które towarzyszą każdej zdradzie. Istnieje jeszcze krzywda zdradzanego, która często jest tu największym kosztem. Mówi się, że najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa. W tym przypadku w szczególności. Dlatego wiadomość o ciąży może być najlepszym pretekstem do powiedzenia prawdy i uporządkowania swojego życia. Również dla dobra samego dziecka.

Czytaj także: >> 7 rzeczy, które robi kobieta, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży >>

Jestem w ciąży z kochankiem. Czy powinnam utrzymać to w tajemnicy?

Utrzymanie w tajemnicy, że ciąża jest wynikiem zdrady, bywa bardzo trudne i dość ryzykowne. Pociąga również za sobą szereg przykrych konsekwencji. Jeśli partner jest dociekliwy, sam może dojść do tego, że to nie jego dziecko. Sprawa może wyjść na jaw przy badaniu krwi, gdy grupa krwi dziecka będzie inna. Jest jeszcze kwestia podobieństwa dziecka, a raczej jego braku w stosunku do nieprawdziwego ojca. Niewyjawianie prawdy o zdradzie skazuje kochanków na życie w kłamstwie i funduje takie samo życie ich dziecku. Będzie ono rosło w poczuciu, że jego ojcem jest ktoś inny. Trudno przewidzieć reakcję, gdy kiedyś w końcu dowie się, jaka jest prawda. Istnieje nawet ryzyko, że nie będzie potrafiło wybaczyć kłamstwa własnej mamie. Wybór – powiedzieć czy nie – to zatem kwestia matczynego sumienia.

Czytaj także: >> Kryzys w małżeństwie: kiedy walczyć o związek, a kiedy nie? >>

Jestem w ciąży z kochankiem. Jak powiedzieć o zdradzie?

Zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy dziecko jest wynikiem jednorazowej zdrady, a kobieta żałuje tego, co zrobiła i pragnie naprawić relacje ze swoim partnerem. Powiedzenie mu prawdy już na samym początku ciąży może być najlepszym rozwiązaniem i pozwolić mu oswoić się z tym przez kilka miesięcy – zanim na świat przyjdzie dziecko. Jeśli wybaczy swojej kobiecie, jest w stanie zaakceptować to, co się stało i pomóc naprawić jej błąd. Być może uzna dziecko jako swoje własne i będzie je wychowywać?Trudniejszą sprawą jest wyjawić prawdę o zdradzie i ciąży osobie, z którą kobieta już być nie chce. Jeśli pragnie związać się z kochankiem, ciąża jest najlepszym czasem, by uporządkować swoje życie. Jak wyjawić prawdę? Tylko poprzez rozmowę. To najbardziej szczere i odpowiedzialne. Jeśli kobieta boi się agresywnej reakcji swojego partnera i chce zaoszczędzić sobie stresu, może napisać list wyjawiający prawdę, by partner zdążył uspokoić swoje emocje zanim się z nią spotka. Jeżeli kobieta decyduje się na rozmowę, musi być ona przeprowadzona w miejscu ustronnym i spokojnym, bez świadków i niepotrzebnych rozpraszaczy. Może w domu, może na wspólnym wyjeździe. Nigdy prawda o zdradzie nie powinna być wygłaszana pod wpływem emocji np. podczas kłótni. To nie wróży nic dobrego.

Czytaj także: >> Mam dom, męża, dzieci i jestem nieszczęśliwa. Czy coś jest ze mną nie tak? >>

Jestem w ciąży z kochankiem. Co dalej?

Jeśli prawda została wyjawiona, najlepiej jest dać trochę czasu partnerowi na oswojenie się z nią i podjęcie decyzji. To, co postanowi, nie powinno być wymuszone czy wypowiedziane w emocjach. Jakiej decyzji by nie podjął, będzie ona dojrzała, jeśli zostanie przekazana w spokojnym tonie.

Zawsze trzeba się liczyć z tym, że wraz z prawdą, kobieta bierze na siebie ryzyko utraty związku, nawet, jeśli bardzo chce go utrzymać mimo zdrady. Nie dla każdego mężczyzny prostą jest decyzja o uznaniu nieswojego dziecka czy zgodzie na jego widywanie się z biologicznym ojcem. Zdradzony partner zawsze ma prawo zdecydować tak, jak uważa i nie należy mu mieć tego za złe. Niektórzy nie potrafią udźwignąć takiego ciężaru.

>> Czy w ciąży można czuć się seksowną? Sprawdź, co sądzą na ten temat mamy na forum Mjakmama24.pl! >>Nawet, jeśli prawda o zdradzie zostanie wyjawiona i kobieta w ostateczności zostanie samotną matką, powinna docenić fakt, że skończyła żyć w kłamstwie i łatwiej będzie jej wyjawić prawdę później samemu dziecku. Należy również pamiętać, że każda kobieta ma prawo wskazać ojca swojego dziecka i pociągnąć go do odpowiedzialności np. finansowej. Jeśli ojciec dziecka nie będzie chciał go uznać, sąd na wniosek kobiety może doprowadzić do ustalenia ojcostwa i zasądzenia odpowiednich roszczeń.