Jestem w drugiej ciąży, znajomi wciąż pytają, czy będzie "parka"

2021-08-16 10:05

Czuję się, jakbym była jakimś hodowcą gołębi. Mam już jednego syna, a pod sercem noszę drugiego, ale dla znajomych to źle, bo nie będę miała "parki"...

Drugie dziecko tej samej płci
Autor: Getty images Drugie dziecko tej samej płci - kiedy otoczenie twierdzi, że to problem

Od początku planowaliśmy mieć dwójkę dzieci. Nigdy nie nastawiałam się jednak, że to musi być chłopiec i dziewczynka lub dwóch chłopców czy dwie dziewczynki. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby dzieci były zdrowe. I miały rodzeństwo - bo to wielka wartość zwłaszcza wtedy, gdy rodzice odchodzą.

Po prostu nie chciałabym, żeby moje dziecko czuło się na świecie samotnie.

Mamy już jednego synka. Wkrótce skończy 2 latka, a ja jestem w ciąży i od 2 tygodni znamy płeć drugiego dziecka. To także będzie chłopiec. Jednak zawsze, gdy słyszę od znajomych pytania o płeć kolejnego dziecka w głosie słyszę oczekiwanie, by była to dziewczynka.

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Będzie "parka" lub nie będzie "parki"

Od 2 tygodni cieszymy się z mężem z tego, że Jaś będzie miał młodszego braciszka. On sam jeszcze o tym nie wie, ponieważ nie chcemy, aby przeżył rozczarowanie, jeśli na kolejnym badaniu usg okaże się, że poprzednio lekarz się pomylił. Wolimy mieć stuprocentową pewność co do płci. Na pewno powiemy mu, zanim dziecko się urodzi.

Czytaj także: Płacę niani 9 zł za godzinę, po powrocie z pracy zastaję armagedon

Drugie dziecko tej samej płci, z mojej perspektywy, oznacza mniejsze wydatki. Mamy sporo małych ciuszków chłopięcych po Jasiu, więc wyprawka dla noworodka nie będzie tak duża jak przy pierwszym dziecku. 

Ale odkąd otoczenie dowiedziało się o mojej ciąży wciąż słyszę pytania o to, czy będzie dziewczynka. Bo skoro mamy już chłopczyka, to kolejna MUSI być dziewczynka.

Osoby, które już wiedzą, że noszę pod sercem chłopca, zawsze dodają: "do trzech razy sztuka!", żebyśmy nie mieli wątpliwości, że dwóch synów nie powinno być szczytem naszych marzeń.

Są chłopcy - musi być i dziewczynka. A najlepiej dwie, dla równowagi. I do pary, bo przecież jak nie ma "parki" to nie ma pełni szczęścia...

Czytaj także: Moja teściowa wszystko wie lepiej. Nie tak karmię, źle przewijam...

Sprawdź, jakiej płci będzie twoje dziecko

Pytanie 1 z 6
Do zapłodnienia doszło prawdopodobnie: