"Kobiety myślą, że są wartościowe, jeśli są szczupłe". Rozmowa z coachynią ciałoakceptacji

2023-07-03 11:46

Dodatkowe kilogramy po ciąży to głównie problem kobiet nie ich facetów, przekonuje Aleksandra Kisiel, coachyni ciałoakceptacji i ekspertka marki EasyToys, która radzi, jak znaleźć w sobie łagodność dla swojego ciała. Zobaczcie film, w którym ekspertka mówi o błędnym postrzeganiu siebie i o walce z wzorcami, w które na siłę chcemy się mieścić.

Kobiety myślą, że są wartościowe, jeśli są chude.  Rozmowa z couchynią ciałopozytywności
Autor: kadr redakcja mjm "Kobiety myślą, że są wartościowe, jeśli są chude". Rozmowa z couchynią ciałopozytywności

Panuje przekonanie, że kobieta i matka powinna być idealna. Dotyczy to również jej wyglądu. Ale co to znaczy idealny wyglad? Dla większości z nas to szczupła sylwetka, jędrny biust i długie nogi.

Ale żadna z nas nie jest idealna, nawet przed ciążą, a tym bardziej po niej, gdy nasze ciało przeszło setki zmian i wydało na świat nowego człowieka. O tym, jak znaleźć łagodność dla siebie i swojego ciała rozmawialiśmy z Aleksandrą Kisiel, coachynią ciałoakceptacji. 

Znajdź w sobie łagodność, którą masz dla dziecka

- Łagodność to jest rzecz, którą my już mamy po ciąży. Mamy jej mnóstwo dla naszego dziecka i teraz jedyne co musimy zrobić, to obdzielić tą łagodnością również siebie. I możemy zastosować dokładnie te same metody, które stosujemy wobec naszych dzieci, czyli czuły delikatny dotyk, masaż, wygodne ubrania - przekonuje Ola Kisiel, coachyni ciałoakceptacji i ekspertka marki EasyToys. - To jest tak prosta do zrobienia rzecz, o której wiele kobiet zapomina. Jeśli próbujemy się natychmiast po ciąży wcisnąć w za małe, niewygodne ubrania sprzed tej ciąży, to błyskawicznie nasze myśli będą wędrowały ku temu, jak to ciało się zmieniło i jak bardzo go nie akceptujemy. Więc dwie rzeczy, które możesz zrobić już dzisiaj to podotykać się czule i założyć wygodny dres i naprawdę nie będziesz zaniedbaną matką w dresie. Będziesz kobietą, która szuka dla siebie łagodności.

Zobacz całą rozmowę z ekspertką

"Kobiety myślą, że są wartościowe, jeśli są chude". Rozmowa z couchynią ciałopozytywność. "Zaczeło się"