Polskie rodziny NIE JEDZĄ WSPÓLNIE POSIŁKÓW. Wolą oglądać telewizję

2014-07-25 18:01

Polacy rzadko spotykają się przy stole. Tylko cztery na dziesięć polskich rodzin deklaruje, że jada wspólne posiłki. Pozostali, jeśli już uda im się spotkać przy stole, wolą oglądać telewizję niż ze sobą rozmawiać.

Rodzinne posiłki
Autor: thinkstockphotos.com Polacy rzadko spotykają się przy stole. Tylko cztery na dziesięć polskich rodzin deklaruje, że jada wspólne posiłki.

Wspólne posiłki są bardzo ważnym elementem budowania poczucia jedności w rodzinie. Wzmacniają więzi, sprawiają, że czujemy się ze sobą blisko i możemy ze sobą o wszystkim rozmawiać. Z badań, które przeprowadziła marka Mosso wynika jednak, że rzadko spędzamy razem czas przy stole. Zwyczajnie nie mamy na to czasu.

Czytaj także: Twoje dziecko jest ROZDRAŻNIONE? Zwróć uwagę na ilość KONSERWANTÓW w diecie

Tylko cztery na dziesięć rodzin deklaruje, że spożywa wspólne posiłki. Są one dla nich okazją do wymienienia się spostrzeżeniami z minionego dnia, opowiedzenia sobie o różnych zdarzeniach. Najczęściej tym wspólnym posiłkiem jest obiad, który jedzą po powrocie z pracy i szkoły. Bardzo rzadko Polacy wspólnie siadają do śniadania - seriale telewizyjne, które pokazują suto zastawione stoły o godz. 7 rano w dni powszednie, nijak mają się do rzeczywistości.

Rodziny, które jedzą wspólne posiłki, spędzają zwykle przy stole 30 minut. Pod tym względem dramatycznie odbiegamy od południowej Europy, gdzie biesiady ciągną się zwykle godzinami. Jedząc, nie skupiamy się na rozmowie, ale często oglądamy telewizję lub odbieramy telefony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza