Sennik - pies. Co oznacza sen o psie

2018-05-24 11:03

Sennik - pies zwiastuje według niego radość lub kłopoty – wszystko zależy od tego, w jakim kontekście pies jest widziany, jak wygląda i jak się zachowuje. Przeczytaj, co według sennika oznacza, gdy komuś śni się pies (agresywny pies, gryzący pies). Warto również wiedzieć, czy powtarzające się sny o psie mogą świadczyć o problemach emocjonalnych lub mieć jakikolwiek wpływ na zdrowie.

Sennik pies. Co oznacza sen o psie?
Autor: Thinkstockphotos.com Według senników psy pojawiające się w snach mogą mieć wiele różnych znaczeń - od pozytywnych do tych oznaczających zdradę ze strony przyjaciela.

Pies to symbol często pojawiający się w sennikach. Nic dziwnego - sny o psach miewają nie tylko ich właściciele, ale również osoby, które na jawie stronią od tych zwierząt. Co ciekawe, sny o psach notowane były już w starożytności – do dziś zachowały się przekazy, w których śniono o psach jako o strażnikach tajemnic i skarbów. 

I nawet jeśli psów nie lubisz, nie sposób podważyć faktu, że są to najlepsi zwierzęcy przyjaciele człowieka i w naszym kraju można je spotkać niemal na każdym kroku – również w roli opiekunów niepełnosprawnych czy psów tropiących. Dlatego nawet jeśli nie masz psa, prędzej czy później może ci się on przyśnić.

Psy we śnie widywane są w bardzo różnych kontekstach: możesz mieć sen o spacerze z psem, o tym, że pies pogryzł cię we śnie, albo też widzieć we śnie śpiącego psa.

Pies we śnie może być nastawiony przyjaźnie, łasić się i tulić, albo przeciwnie – być groźny i agresywny. Choć widok psa we śnie zazwyczaj interpretowany jest pozytywnie, według senników pies może też być symbolem negatywnych zmian. Warto znać najczęstsze znaczenie snów o psach.

W senniku mistycznym pies często symbolizuje wierność, przywiązanie i działanie instynktowne, jest też symbolem uczuć, chowanych głęboko w podświadomości. Widziany we śnie, może wskazywać nam wyjście z trudnej, nierozwiązywalnej na jawie sytuacji. Korzystając z sennika mistycznego warto więc zapamiętać nie tylko okoliczności, w jakiej ukazywał nam się pies we śnie, lecz również kierunek, w jakim zmierzał, i osoby, jakie mu towarzyszyły, bo być może na jawie to właśnie one będą nam pomocne.

Spis treści

 1. Sennik - agresywny pies
 2. Sennik - martwy pies
 3. Sennik - pies na smyczy
 4. Sennik - wściekły pies
 5. Sennik - ranny pies
 6. Sennik - duży pies
 7. Sennik - czarny pies
 8. Sennik - biały pies
 9. Sennik - kot i pies
 10. Sennik - chory pies
 11. Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w której śpisz
Co oznaczają symbole senne?

Sennik - agresywny pies

Gdy we śnie pies gryzie swojego właściciela albo osobę zupełnie mu obcą – jest agresywny, szczerzy kły, szczeka, atakuje – może to być sygnał, że gdzieś głęboko skrywasz jakieś obawy, z których być może nie do końca zdajesz sobie sprawę, ale są na tyle silne, że daje ci o nich znać twoja podświadomość.

  Sen o agresywnym psie może też symbolizować niebezpieczeństwo, o którym już wiesz, ale nie masz pojęcia, jak się przed nim obronić. Agresywny pies widziany we śnie może również symbolizować kłótnie w rodzinie.

   Atak psa we śnie może cię również ostrzegać przed kimś z twojego otoczenia, kto nie życzy ci dobrze i przy najbliższej okazji zrobi wszystko, by cię pogrążyć.

    Bycie pogryzionym przez psa we śnie oznacza, że nadmiernie podporządkowujesz swoje życie jakiejś sprawie lub wyzwaniu, które zaczęło cię powoli przytłaczać, i że cierpi na tym twoja kreatywność lub wyobraźnia.

     Sen o tym, że pogryzł cię pies może też zwiastować spore kłopoty, a nawet chorobę – po takim śnie trzeba też być ostrożnym w kontakcie z innymi ludźmi, zwłaszcza jeśli wiesz, że nie życzą ci dobrze.

      Gryzące się psy we śnie oznaczają, że toczy się w tobie jakiś silny wewnętrzny konflikt.

       Sennik - martwy pies

       Zdechły pies widziany we śnie oznacza, że otaczają cię ludzie nieżyczliwi lub wręcz wrogo do ciebie nastawieni. Wedle niektórych senników symbol ten oznacza również śmierć pewnych uczuć w stosunku do czegoś lub do kogoś, a także rezygnację – z przyjaźni, związku, dóbr materialnych.

       Sennik - pies na smyczy

       Sen o psie na smyczy ma zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenia. Najczęściej interpretuje się go jako zdolność śniącego do samodyscypliny, panowania nad instynktami. Ale może też on podświadomie sygnalizować, że coś lub ktoś nie daje ci w pełni rozwinąć skrzydeł.

       Jeśli śnisz, że ktoś prowadzi twojego psa na smyczy, uważaj, bo masz ukrytych wrogów. Sen o psie uwiązanym na smyczy lub na łańcuchu do budy może natomiast oznaczać, że uda ci się pokonać to, co przeszkadzało ci w rozwoju zawodowym.

       Sennik - wściekły pies

       Pies chory na wściekliznę widziany we śnie to ostrzeżenie przed plotkami, jakie na twój temat mogą rozpowszechniać z pozoru życzliwe ci osoby – zwłaszcza, jeśli śni ci się, że chory na wściekliznę pies łasi się do ciebie i liże cię po rękach.

       Z kolei wściekły pies – wściekły w znaczeniu „rozgniewany” – symbolizuje uśpione lęki. Być może boisz się czegoś lub kogoś, i z tego strachu nie do końca zdajesz sobie jeszcze sprawę.

       Sennik - ranny pies

       Ranny pies widziany we śnie zwiastuje problemy zdrowotne i negatywne zdarzenia, jakie mogą stać się twoim udziałem. Sen o rannym psie jest więc swoistego rodzaju ostrzeżeniem, ale też zachętą do zrobienia badań profilaktycznych i do większej ostrożności w każdej dziedzinie życia.

       Sennik - duży pies

       Wielkość psa widzianego we śnie powinno się interpretować w zależności od kontekstu, w jakim go widzimy. Symbolizuje on bowiem rozmiar radości lub problemów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Przykładowo, wielki ranny pies oznacza, że czekają cię naprawdę duże problemy, a duży agresywny pies ostrzega przed potężną kłótnią w rodzinie.

       Sennik - czarny pies

       Czarny pies widziany we śnie to niestety zły omen – zwiastuje mniejsze lub większe kłopoty. Mogą to być problemy różnego rodzaju: choroba, wypadek, niespodziewana pustka w portfelu, a nawet w życiu osobistym, gdyż sen o czarnym psie może oznaczać również koniec związku. Uważaj również na relacje służbowe, zwłaszcza z przełożonymi, gdyż taki sen może także zwiastować rozwiązanie umowy o pracę.

       Sennik - biały pies

       Sen o białym psie to bardzo dobry znak – uśmiechnie się do ciebie szczęście. Być może czeka cię jakaś nowa, ciekawa znajomość, która sporo zmieni w twoim życiu, albo ciekawa propozycja zawodowa. Gdy przyśni ci się biały pies, koniecznie zagraj na loterii – istnieje duża szansa, że tym razem ci się uda i coś w końcu wygrasz.

       Sennik - kot i pies

       Na jawie psy i koty zazwyczaj się nie lubią. We śnie bywa podobnie, a sen o psie i kocie ma różne interpretacje, w zależności od tego, która strona w tym śnie dominuje. Jeśli ważniejszy jest kot, czeka cię rozczarowanie, jeśli natomiast pierwsze skrzypce gra pies, przygotuj się na radość i miłe chwile.

       Bójka psa i kota widziana we śnie może natomiast zapowiadać niebezpieczne i niespodziewane zdarzenia – warto więc uważnie rozglądać się na boki, zwłaszcza jadąc autem.

       Sennik - chory pies

       Widziany we śnie chory pies symbolizuje zły stan zdrowia bliskiej osoby – a jeśli w dodatku wyje, tobie również ta choroba grozi. Sen o chorym psie może też sygnalizować, że pewne twoje czyny mogą negatywnie odbić się na członkach rodziny, zwłaszcza na dzieciach. A gdy śni ci się pies chory i brudny, uważaj – prawdopodobnie to, czego tak się obawiasz, wkrótce się wydarzy.

       Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w której śpisz

       Sprawdź, co oznacza twój sen

       Czy artykuł był przydatny?
       Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

       NOWY NUMER

       POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

       Pobieram
       poradnik ciaza