Sennik: szkoła we śnie. Co oznasza sen o szkole?

2017-09-27 17:04

Co o snach o szkole mówi sennik? Szkoła, lekcja, klasówka to motywy takich snów. Często w snach o szkole odgrywana jest scena odpytywania przez nauczyciela lub apel. Co mogą oznaczać we śnie treści związane ze szkołą? Nie warto tłumaczyć tego dosłownie – jednak warto spojrzeć na niektóre znaczenia snu szkoła. Sen o szkole może być cenną informacja o tym, w jakim stopniu radzimy sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Sennik: szkoła
Autor: thinkstockphotos.com Co oznacza sen o szkole?

Spis treści

  1. Poznaj 10 przykazań dobrego snu
  2. Sennik: szkoła - znaczenie snów o szkole

Szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają dużo czasu w większej grupie. Muszą ładnie się zachowywać, być zdyscyplinowani i przestrzegać regulaminu szkoły. Takie duże skupiska dzieciwywołuje u nich dużo emocji. Takie szkolne doświadczenia dzieci często przeżywają, próbują zrozumieć a czasem nawet śnią o tych doświadczeniach w domu. Znaczenie snów to pomoc w kwestii zinterpretowania to co się dzieciom przyśniło w nocy.  Tego typu sny stanowią dla nas cenną informację o tym, w jakim stopniu radzimy sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Poznaj 10 przykazań dobrego snu

Co oznaczają symbole senne?

Sennik: szkoła - znaczenie snów o szkole

  • Gdy zapomnisz odrobić lekcje - to sen który jest sygnałem, że należy go dobrze zapamiętać. Praca domowa może symbolizować lekcję życiową, która niedawno doświadczyliśmy. Sen z pracą domową może odnosić się bezpośrednio do jakiegoś ważnego obowiązku, z którego trzeba się wywiązać, sen wyraża wtedy obawy o jego powodzenie.
  • Gdy przychodzisz nago do szkoły - taki sen może być ostrzeżeniem przed wywołaniem jakiegoś skandalu w szkole czy kompromitacji. Jest ostrzeżeniem przed zbliżającą się klęską w życiu społecznym.
  • Gdy zapomnisz stroju na w-f - sen może wyrażać obawę przed zdemaskowaniem, odsłonięciem jakiejś słabości, zdradzeniem wstydliwej tajemnicy.
  • Gdy zaśpisz do szkoły - oznacza to lęk przed następującymi zmianami.
  • Gdy powtarzamy klasę - oznacza to, że wątpimy w swoje wcześniejsze osiągnięcia.
  • Gdy dostaniesz dobrą ocenę - to zapowiedz pozytywnych wydarzeń, dużo radości.
  • Gdy śnią się wagary - oznacza to że uciekamy od problemów szkolnych, zbliżających się klasówek czy niechęci do nauczyciela. Może również oznaczać brak chęci do zdobywania nowej wiedzy.
  • Ściąganie na klasówce - oznacza chodzenie na skróty w życiu codziennym, uciekanie od problemów, korzystanie z gotowych rozwiązań, skłonności do oszukiwania najbliższych.

Szkoła we śnie może świadczyć o przeżywaniu przez dzieci w danym momencie pouczającego doświadczenia, życiowej nauki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza