Imprezy

Chrzest nie jest tak kosztowny jak ślub, ale i tak, przygotowując się do tej uroczystości, musisz liczyć się z wydatkami. Sumując koszty trzeba wziąć pod uwagę cenę mszy oraz cenę przyjęcia lub obiadu organizowanego po chrzcie dziecka. Zobacz, ile kosztuje chrzest dziecka!
Sezon komunijny trwa w najlepsze. A wraz z nim, pojawiają się kolejne kontrowersje. Drogie prezenty, misterne fryzury i makijaże (sic!) u dziewczynek, przyjęcia niczym wesela, a teraz także... zbyt imprezowy klimat uroczystości - te wszystkie tematy szeroko komentowane są przez rodziny i internautów. Czy pomysł zabawy z piniatą na Komunii to tylko dobra zabawa, czy już przekroczenie granic dobrego smaku?
Rower na komunię będzie świetnym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Pozwoli dziecku aktywnie spędzać wolny czas, zadbać o swoje zdrowie i być na topie - poruszanie się jednośladem stało się na szczęście w ostatnich latach bardzo modne. Jeśli chcesz kupić rower na komunię dziecku ze swojej rodziny, przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Czy ksiądz może odmówić rodzicom chrztu dziecka i z jakiego powodu? Procedury związane z chrztem dziecka nie dla wszystkich są sprawą oczywistą, dlatego zebraliśmy dla was garść informacji na ten temat. Przy okazji postaramy się rozwiać wątpliwości, które się w związku z tym pojawiają.
Jakie wybrać prezenty na komunię? Tradycyjne prezenty na komunię podkreślają duchowy wymiar uroczystości, nawiązują do obrzędów religijnych, mają wartość intelektualną lub ponadczasową. Czy wiesz, jaki tradycyjny prezent na komunię warto podarować dziecku?
Ile dać dziecku na komunię w prezencie? To zależy od twojej relacji z ośmiolatkiem, a także od twojej zamożności. Stawianie "poprzeczek" w tej kwestii jest głupotą i przyczynia się do zatracania sensu samej uroczystości. Daj tyle, ile możesz, a nie tyle, ile sąsiad czy twoja koleżanka z pracy.
Według Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, Polakom bardzo zależy na tym, aby przyjęcie komunijne dziecka było wystawne. Co czwarty rodzic bierze z tego powodu pożyczkę. Tymczasem księża podkreślają, że istota Komunii Świętej nie leży w hucznym świętowaniu tego wydarzenia.
Okres komunijny to dla wielu dzieci niewierzących trudny czas. Koledzy są zajęci przygotowaniami organizowanymi przez wspólnoty kościelne, więc nie mają czasu na zabawę. Do tego wszyscy mają wspólny cel, po osiągnięciu którego czekają ich imprezy organizowane na ich cześć i masa prezentów. Są jednak rodziny, które mądrze rekompensują dzieciom to, co mogą one pojmowac jako stratę. Tak właśnie zrobił pewien tata. Jak zorganizował synowi świecką komunię?
Kotylion na Święto Niepodległości lub na święto Konstytucji 3 Maja to kokarda narodowa, symbol patriotyzmu, przypinany do piersi w czasie ważnych uroczystości państwowych. Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Skorzystajcie z naszego poradnika.
Zaproszenia na komunię to ważny element przygotowań do uroczystości przyjęcia tego sakramentu przez dziecko. Jaki wybrać wzór? Czy powinno się wyróżniać zaproszenia dla chłopca i zaproszenia na komunię dla dziewczynki? No i kiedy najlepiej wręczyć zaproszenia na komunię?
Życzenia komunijne składane dzieciom w kościele często są bardzo tradycyjne. My proponujemy wam ich bardziej oryginalne wersje. Oto gotowe życzenia na pierwszą komunię zarówno dla własnego dziecka, jak i chrześniaka czy innej bliskiej waszemu sercu młodej osoby.
Tort na pierwszą komunię świętą to ważny element przyjęcia z tej okazji. Niezależnie czy zapraszasz najbliższych do lokalu, czy robisz uroczysty obiad w domu, dziecku na pewno będzie miło, jeśli w pewnym momencie na stole pojawi się tort, może nawet ze świeczkami do zdmuchnięcia. Jakie wzory tortów na komunię są teraz modne?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza