Jak przygotować świąteczne stroje dla dzieci? [3 pomysły]

Boże Narodzenie to dla dzieci magiczny czas. Warto podkreślić atmosferę tych świąt, przygotowując dla nich specjalne, świąteczne stroje. Zwłaszcza że zrobienie ich jest bardzo proste!

Świąteczne stroje są naprawdę urocze, ale niestety drogie. Zwykły sweterek w renifery kosztuje w sklepie sieciowym prawie 100 złotych, skarpety z renifery - średnio 40 zł. To dużo, biorąc pod uwagę, że w styczniu motywy świąteczne będą już mocno nieaktualne. Na szczęście świąteczne stroje można wykonać samemu, nie wydając na nie zbyt dużo pieniędzy!

>> Ubranka świąteczne dla dzieci z sieciówek [przegląd] >>

Świąteczne stroje: jak je zrobić?

Do zrobienia świątecznego stroju można użyć dosłownie wszystkiego. Materiał dobieramy w zależności od swoich pomysłów. Najpierw zastanówmy się, czy chcemy stworzyć świąteczną biżuterię, sweterek czy może całe przebranie. I zacznijmy działać!

Z pokrowca na poduszkę lub ze starej zasłonki możemy stworzyć piękną pelerynę Świętego Mikołaja dla dziecka. Wystarczy, że dokleimy do niej śnieżynki, wycięte z papieru lub guziki (np. zrobione z płatków kosmetycznych) i doszyjemy zapięcie, a peleryna będzie gotowa!

>> Jak przeżyć święta i nie zwariować? Sprawdź >>

Świąteczny strój możemy stworzyć również z... łańcuchów choinkowych. Wystarczy że dodamy do nich trochę cukierków i orzechów, i możemy stworzyć piękny naszyjnik! Z łańcucha możemy zrobić również aureolę na głowę, jeśli nasze dziecko chce się przebrać za świątecznego aniołka.

Jak zrobić te świąteczne stroje? Jakie jeszcze rzeczy możecie wykorzystać w domu? Obejrzyjcie film:

 

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE