W co się bawić na baby shower - przyjęciu przyszłej mamy?

2013-04-30 15:57 Anna Kuliberda
baby shower
Autor: _photos.com

Baby Shower to nie tylko dobre jedzenie i udane prezenty. Żeby atmosfera Baby Shower była jeszcze lepsza, należy pomyśleć o ciekawych zabawach, które w tym przypadku będą dużą atrakcją.

Niezwykle popularne w trakcie przyjęć Baby Shower są wszelkie sposoby na utrwalenie tego niepowtarzalnego momentu. Świetnym pomysłem może być wspólne wykonanie gipsowego odlewu ciążowego brzuszka. Nowoczesny gips szybko zastyga, więc po wyschnięciu odlewu goście zdążą jeszcze go wspólnie ozdobić. Wspaniałą pamiątką i zabawą na Baby Shower może być również sesja zdjęciowa z gośćmi. Jeśli do tego się śmiesznie poprzebieracie i przyjmiecie zabawne pozy – fotografie będą jeszcze bardziej niepowtarzalne. Można je później podarować gościom na pamiątkę.

Co to jest baby shower, kto je organizuje i co kupić przyszłej mamie?

Baby shower - ozdabianie ciążowego brzucha

Jeśli nie mamy masy do zrobienia odlewu, może po prostu pozwolić gościom na wspólne ozdobienie ciążowego brzuszka? Wystarczą farby do malowania ciała i inwencja zaproszonych osób. Efekt wart jest uwiecznienia na fotografii. Współpraca gości podczas Baby Shower jest niezbędnym elementem dobrej zabawy. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się na imię dla dziecka – może warto zastanowić się nad tym wspólnie ze swoimi bliskimi. Można poprosić ich o spisanie swoich propozycji na karteczkach, a potem wspólnie je odczytać i wybrać te, które są najlepsze.

Baby shower - co dać w prezencie?

Prezenty przyniesione przez gości mogą być również świetną inspiracją do zabawy np. w kompletowanie wyprawki. Warto przygotować wcześniej listę potrzebnych rzeczy i udostępnić ją zaproszonym osobom. Dzięki temu, ich upominki pozwolą skompletować rzeczy potrzebne dla dziecka i znacznie odciążą domowy budżet. Pozostanie nam wspólnie z gośćmi rozpakować przyniesione prezenty i skompletować zestaw niezbędny do szpitala.
Jeśli zależy ci, by otrzymać od swoich bliskich osób coś, co przyniesie ci szczęście podczas narodzin dziecka, zaproponuj im wspólne stworzenie takiego amuletu. Możecie zrobić to właśnie w trakcie Baby Shower. Niech każdy przyniesie z domu niepotrzebne koraliki, które następnie wspólnie nawleczecie, tworząc z nich oryginalną bransoletkę. To będzie prezent, w którym znajdziesz cząstkę każdego ze swoich bliskich. 

Wszystko o baby shower

Baby shower, czyli przyjęcie dla przyszłej mamy, to coraz popularniejszy zwyczaj w Polsce. O to jak wygląda tego typu uroczystość zapytałam eksperta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE