Jakim jesteś tatą? Sprawdź, jakim jesteś typem ojca

2015-04-27 10:56
Tata i dziecko
Autor: thinkstockphotos.com Którym typem taty jesteś?

Proponujemy wszystkim tatusiom, aby spojrzeli w lustro. Nie po to, by znaleźć siwy włos, tylko obejrzeć swoje zachowanie w krzywym zwierciadle. Sprawdź, jakim typem taty jesteś. 

Każdy mężczyzna mocno przeżywa swoje ojcostwo. Oto typowe sposoby na oswojenie roli ojca przedstawione nieco w karykaturalnym świetle.

Tata dokumentalista

Fotografuje niemal wszystko. Najchętniej zrobiłby sesję nawet podczas porodu. Niestety, zwykle zapomina o systematycznej selekcji i obróbce dzieł. I wtedy zamiast nostalgicznego przeglądu niezapomnianych chwil, rodzina ogląda setki podobnych ujęć z jednej tylko wizyty na placu zabaw.

Czytaj także: >> Jak zachecić partnera do opieki nad dzieckiem? >>

Tata klaun

Jego głównym celem jest rozbawienie maleństwa. Efekt? Żona często nie przyznaje się do powiązań z „tym panem”. Dziecko pewnie też by chciało czasem uciec. Klaunom trudno wrócić do rzeczywistości – kiedy mają załatwić jakąś sprawę, są bezradni jak dzieci. Pozostaje mieć nadzieję, że malec będzie widział w tacie nie tylko kumpla, lecz także opiekuna.

Tata konserwatysta

„Za moich czasów” – to właśnie jego ulubione powiedzonko. Pieluchy tetrowe odpuści dopiero w momencie, gdy będzie sam musiał je prać, zabawki woli kupować drewniane niż plastikowe, uważa, że na kolkę i inne dolegliwości najlepsze są babcine sposoby. I niestety zamierza wychować malucha na swoje podobieństwo.

Tata Mr Google

Ulewanie, częsty płacz, wysypka, wybór mleka, fotelika, butelki, sposobu ubierania – we wszystkich sprawach prosi o pomoc internet. Traktuje go jako wyrocznię, a czego tam nie znajdzie, uważa za nierzeczywiste. A to, że czasem kilka podpowiedzi nawzajem sobie przeczy? No cóż, teściowa też się czasem myli…

Czytaj także: >> 10 rzeczy, które wskazują, że ten mężczyzna będzie dobrym ojcem >>

Tata niedowiarek

Siedzi, patrzy i nie wierzy, że to właśnie za jego przyczyną na świecie pojawiło się to małe cudo. Analizuje każdy ruch, spojrzenie malucha. Żyje w pozytywnym transie, ciągle „na orbicie”. Jest zaskoczony, gdy proza egzystencji szykuje mu kolejne niespodzianki.

Tata – pan i władca

Decyduje o niemal każdym zakupie, zawsze ma rację, nawet jeśli bywa z dzieckiem ledwie godzinę dziennie. Po prostu lubi rządzić dla samego rządzenia. Malucha czeka wybuchowe dzieciństwo...

Tata podróżnik

Płacz dziecka w trakcie dalekich wojaży? Wszystkiemu da radę, byle gdzieś wyjechać, coś poznać, dwa, trzy dni spędzić w cieniu parasola na plaży. Dziecko nie może być przeszkodą w realizacji jego pasji. Życie przecież jest przygodą, a maluch – jej elementem.

Tata teoretyk

Wygłasza teorie na temat kąta, pod jakim maluch powinien trzymać butelkę oraz tempa wzrostu pociechy. Potrafi ostro i do upadłego dyskutować nad wyborem fotelika samochodowego, przyczyną płaczu itp. Łączy zalety lekarza, dietetyka i sprzedawcy. Niestety teoria jest może jego mocną stroną, lecz praktyka już nie do końca.

Czytaj także: >> 9 ważnych zasad, które każdy ojciec powinien wpoić córce >>

Tata tchórz

Jego życie to wieczny strach: że upuści lub zmiażdży malucha trzymanego w dłoniach, utopi go podczas kąpieli, nakarmi przeterminowanym jedzeniem, użyje niewłaściwego kremu, źle zawinie pieluchę, powie coś do dziecka za głośno, poda żonie niewłaściwą część garderoby malucha itp. W efekcie wykonuje niewiele czynności związanych z dzieckiem.

Tata VIP

Jego zdaniem ojciec na początku ma niewiele do roboty. Maluch jest nudny, bo nie można z nim pogadać. Trzeba poczekać, aż dorośnie, dopiero wtedy będzie godny częstych kontaktów z ojcem. Bo tata jest od spraw ważnych.

Tata zakupoholik

Prawie zawsze przychodzi do domu z nową zabawką. Dużo dywaguje w sklepie wybierając ciuszki. Do pewnego momentu typ niegroźny, a nawet wskazany. W dobie kryzysu grozi jednak szybkim mankiem na koncie. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza