Ciąża i macierzyństwo na wesoło czyli uroki bycia mamą

2017-01-12 14:32 Milena Tuzimek
Macierzyństwo
Autor: Instagram Fot. screen instagram.com/kosogkaos

Ciąża i macierzyństwo nie zawsze wyglądają jak w reklamach, gdzie zobaczymy wyłącznie uśmiechnięte, zadbane kobiety, po których nie widać śladu zmęczenia. Każda mama wie, jak jest naprawdę, a niektóre nie boją się tego pokazać na zdjęciach i grafikach. Zobaczcie, jak wygląda ciąża i macierzyństwo na wesoło okiem kobiety!

Ciąża  to wspaniały okres w życiu każdej kobiety, w końcu przygotowuje się do bycia mamą, patrzy jak w jej brzuchu rozwija się dziecko, kompletuje wyprawkę dla noworodka. Jednak jest druga strona tego okresu, która związana jest z różnymi dolegliwościami, na jakie muszą przygotować się kobiety w ciąży. Mdłości, wymioty, zgaga, bóle kręgosłupa, bezsenność to tylko niektóre z nich. O tej stronie mówi się rzadko, ale kobiety coraz częściej same pokazują, jak w rzeczywistości wygląda ciąża, poród i połóg. Te zdjęcia mają niewiele wspólnego z obrazami uśmiechniętych, promieniejących kobiet w ciąży, które zerkają na nas z telewizyjnych reklam. 

Macierzyństwo bez tajemnic

Norweska ilustratorka i animatorka, Line Severinsen, postanowiła pokazać okres ciąży, połogu i pierwsze tygodnie macierzyństwa za pomocą zabawnych grafik. Zobaczymy na nich kobiety w typowych sytuacjach domowych, jednak obrazki prezentują je w taki sposób, że uśmiech sam pojawia się na twarzy oglądającego. Blogerka początkowo publikowała grafiki na swoim blogu i portalach społecznościowych, aktualnie zdobią one również koszulki, kubki i notatniki. 

Karmiące mamy tworzą drzewa życia. Zdjęcia karmienia piersią dzięki aplikacji podbijają internet! 

 Zobaczcie, jak wygląda ciąża i macierzyństwo na wesoło!

 

 

 

 

 

Polecamy wideo: Spanie w ciąży

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE