Jak zmierzyć rozmiar biustu i jak dobrać odpowiedni biustonosz?

2013-10-02 15:53

Jak zmierzyć rozmiar biustu, aby znaleźć właściwy dla nas biustonosz? Dobranie właściwego biustonosza nie jest prostą sprawą. Szukanie idealnego stanika trzeba zacząć od znalezienia swojego prawidłowego rozmiaru. Niestety większość kobiet nie zna swojego prawidłowego rozmiaru biustonosza. Dzięki naszej instrukcji dowiesz się, jak się prawidłowo mierzyć.

Jak zmierzyć rozmiar biustu?

  • Krok 1 do znalezienia właściwego rozmiaru biustu

Zmierz się pod biustem. Miarką krawiecką opasz się tuż pod piersiami (bez biustonosza) i zmierz obwód na wydechu, ciasno ściskając miarkę. Od wyniku odejmij kilka cm (5-10), a otrzymasz rozmiar obwodu. Z reguły im więcej centymetrów pod biustem, tym bardziej trzeba zaniżyć obwód.

Obwód biustonosza musi być dość ścisły, ponieważ to właśnie on jest odpowiedzialny za podtrzymanie (nie ramiączka czy miseczki). Ale bez obaw – obwody staników szyte są z dość elastycznych materiałów, które dopasowują się do ciała. Dobrze dobrany obwód nie ciśnie ani nie powoduje trudności z oddychaniem, jest komfortowy i wygodny.

  • Krok 2. do wymierzenia właściwego rozmiaru biustu

Zmierz się w biuście – luźno, na wysokości brodawek, bez biustonosza lub w miękkim staniku.

>> Bielizna ciążowa. Jaką warto kupić?

Ustalanie prawidłowego rozmiaru biustonosza

W tabeli rozmiarów znajdź wyliczony rozmiar obwodu oraz wynik pomiaru w biuście. To rozmiar stanika, od którego powinnaś zacząć mierzenie. Przykład: przy 69 cm pod biustem i 86 cm w biuście rozmiar stanika to 65DD.

>> Jaki stanik pod białą bluzkę, a jaki pod sukienke bez ramiączek?

Uwaga – wyliczony rozmiar to tylko punkt wyjścia. Centymetry to nie wszystko i podczas przymiarek biustonoszy może się okazać, że potrzebujesz trochę innego rozmiaru, np. większego obwodu z tą samą wielkością miseczki (czyli np. zamiast 65DD – 70D).

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE