Będę mieć rodzeństwo - ankieta dla rodziców o dzieciach. Wyniki!

2015-09-11 15:29

Ankieta "Będę mieć rodzeństwo" została zakończona, a my wyłoniliśmy zwycięskie odpowiedzi!

Będę mieć rodzeństwo
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Będę mieć rodzeństwo to ankieta, która pomoże nam dowiedzieć się, jak starsze dzieci zareagowały na pojawienie się w domu małego brata lub małej siostry.

Spis treści

  1. Będę mieć rodzeństwo: ankieta
  2. Będę mieć rodzeństwo: nagrody
  3. Będę mieć rodzeństwo: zadanie konkursowe

Bardzo dziękujemy za udział w ankiecie "Będę mieć rodzeństwo". Otrzymaliśmy aż 125 odpowiedzi! Wyłoniliśmy 3 laureatki, które o zwycięstwie zostały poinformowane za pomocą poczty e-mail. Gratulujemy serdecznie!

Nagrodzone zostały następujące odpowiedzi na pytanie: "Jaka różnica wieku między dziećmi jest, twoim zdaniem, najlepsza i dlaczego tak uważasz?"

1. "Maksymalnie do dwóch lat! Ponieważ niezmiernie ważne jest, kiedy dziecko nie jest wychowywane jako jedynak - zarówno dla niego, jak i dla otoczenia. Dzięki rodzeństwu szybciej się uczy otaczającego świata, nabywa nowych umiejętności przez obserwację starszego rodzeństwa".

2. "Myślę, że 2-3 lata to najlepsza różnica wieku, ponieważ starsze dziecko już coraz więcej rozumie i można świadomie, wspólnie przeżywać radość związaną z oczekiwaniem na rodzeństwo i jego przyjściem na świat".

3. "Maksymalnie do 5 lat, aby pierwsze dziecko było na tyle duże, że będzie rozumiało że mamie w ciąży i przy nowo narodzonym dziecku trzeba troszkę pomagać. Różnica nie może być jednak za duża, aby w przyszłości dzieci mogły mieć ze sobą dobry kontakt".

Będę mieć rodzeństwo: ankieta

Z badań przeprowadzonych przez Warsaw Enterprise Institute w 2015 roku wynika, że tylko 4 procent Polaków chce mieć jedno dziecko. Niewiele więcej - 5 procent - w ogóle nie planuje potomstwo. Jednak ogromna większość - 91 procent osób chciałoby założyć rodzinę z co najmniej dwojgiem dzieci. To właśnie dla rodziców, którzy doczekali się już dwóch lub więcej pociech, jak również tych, którzy właśnie drugiego dziecka oczekują, adresowana jest ankieta "Będę mieć rodzeństwo".

Wyniki ankiety "Będę mieć rodzeństwo" pozwolą nam uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych pytań, dotyczących reakcji starszego dziecka czy, w przypadku liczniejszych rodzin, starszych dzieci, na wiadomość o pojawieniu się młodszej siostry czy brata. Wspólnie poznamy odpowiedzi m. in. na pytania o najczęściej pojawiające się reakcje dziecka na wieść o nowym członku rodziny, o to, jak objawiała się zazdrość o niemowlę (jeśli w ogóle się pojawiła), o idealną różnicę wieku więdzy dziećmi i plusy i minusy wynikające właśnie z tej różnicy wieku. 

Na wszystkich czytelników portalu Mjakmama24.pl czeka również specjalny dział dedykowany, w którym znajdują się teksty o rodzeństwie. Nie brakuje w nich porad, analiz najczęściej pojawiających się w obliczu przyjścia na świat nowego członka rodziny sytuacji, historii rodziców. 

Będę mieć rodzeństwo: nagrody

Wszystkie osoby, które wypełnią całą ankietę będą mogły wygrać nagrodę - jedną z trzech rocznych prenumerat miesięcznika "M jak Mama".

Będę mieć rodzeństwo: zadanie konkursowe

Nagrodzone zostaną 3 osoby które udzielą najbardziej wyczerpującej odpowiedzi na pytanie: "Jaka różnica wieku między dziećmi jest, twoim zdaniem, najlepsza i dlaczego tak uważasz?"

Laureaci zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ oraz w siedzibie ZPR Media SA ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa.

Ankieta zakończona!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza