Najlepsza książka dziecięca - konkurs „Przecinek i Kropka” 2016

2017-02-17 10:25

Czytanie dzieciom książek ma ogromny wpływ na rozwój. Jeśli nie wiecie, jakie książki warto czytać dzieciom poznajcie laureatów konkursu na najlepszą książkę dziecięcą  „Przecinek i Kropka”.  Niedawno ogłoszono nową edycję empikowego konkursu „Przecinek i Kropka”. To prestiżowe wyróżnienie przyznają mali czytelnicy i ich rodzice. Jeden z najstarszych w Polsce laurów w kategorii literatury dla najmłodszych zostanie wręczony 8 kwietnia!

Przecinek i kropka 2016
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Najlepsza książka dziecięca 2015
  2. Jakie książki mogą brać udział w konkursie?
  3. W składzie jury kinkursu „Przecinek i Kropka” zasiądą:

„Przecinek i Kropka” to konkurs, w którym liczy się wszystko, co w książkach dla dzieci najważniejsze – jakość literacka, dbałość o ilustracje, innowacyjność i wartość edukacyjna. Do 13 stycznia wydawcy zgłaszali tytuły, które następnie są weryfikowane przez jury składające się ze znawców literatury dziecięcej. W lutym komisja wybierze 5 najlepszych książek, a miesiąc później (1 marca) rozpocznie się głosowanie internautów, które potrwa do 14 marca. 8. kwietnia dowiemy się, która książka dziecięca jest najlepsza.

Najlepsza książka dziecięca 2015

W zeszłym roku tytuł zdobyły „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa Justyny Bednarek i Daniela de Latoura Wydawnictwa Poradnia K. Dla zwycięskiego tytułu znów zostanie przygotowana specjalna promocja w salonach Empik i na empik.com o wartości 500 tysięcy złotych, a autor i ilustrator zwycięskiego tytułu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych.

Jakie książki mogą brać udział w konkursie?

W zmaganiach mogą brać udział publikacje dedykowane dzieciom w wieku 5-8 lat, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2016 roku. Zgłoszenia do nagrody mogą dotyczyć również nowych tłumaczeń książek obecnych już na rynku wydawniczym oraz utworów ukazujących się w nowej szacie graficznej. W plebiscycie mogą brać udział nie tylko formy literackie (bajka, baśń, opowiadanie, zbiór wierszy), ale również poradniki i książki edukacyjne (z konkursu wyłączone są podręczniki szkolne i słowniki językowe).

W składzie jury kinkursu „Przecinek i Kropka” zasiądą:

Dorota Koman – krytyk literatury dziecięcej, prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri”, dziennikarka; Ewa Gruda – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej; dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego; Ewa Świerżewska – krytyk literatury dziecięcej, tłumacz, redaktor naczelna portalu Qlturka.pl.

Regulamin dostępny jest na stronie  www.przecinekikropka.pl

Książki o wychowaniu dzieci. Top 10 poradników dla rodziców