Patronujemy

To już TEN czas! Oficjalnie nadeszły ciepłe dni, a dla spragnionych letniej frajdy i ochłody, w najbliższy weekend oficjalnie otwarty zostanie Park Wodny pod gołym niebem. Koniecznie zajrzyjcie z dziećmi, bo będzie się działo!
Pora na kolejny weekend tematyczny w Julinku. Tym razem na wysokości zadania staną Rympau Duo – to nietuzinkowe połączenie, akrobatyki, tańca, żonglerki i świetnego humoru w niepowtarzalnej slapstickowej formule!
Fundacja Rodzić po Ludzku po raz kolejny wyróżni najlepsze i najbardziej zaangażowane, zdaniem kobiet, położne. Już dziś, 8 maja – w polskim Dniu Położnej wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego plebiscytu „Anioły Rodzić po Ludzku”. Celem inicjatywy jest podkreślenie znaczenia roli położnych, które z troską i uważnością towarzyszą kobietom w okresie ciąży, porodu i połogu. To podziękowanie dla wszystkich położnych za ich pracę oraz za szczególną troskę, jaką otaczają kobiety i ich dzieci.
Niedowierzanie. Wyparcie. Rozpacz. Przecież imię zostało już wybrane, a dziecięcy pokój pomalowany. Trzy matki, które przeżyły swoje własne dzieci. Najmłodsze z nich miało 46 minut, inne nawet nie zakwiliło w chwili narodzin. Łączą je podobne historie i idea, która stała się dla nich wiatrem nadziei – hospicjum perinatalne działające przy Fundacji Gajusz.
Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.
Redakcja „M jak Mama” od kilkunastu lat zajmuje się tematyką związaną z ciążą, porodem, opieką nad niemowlętami i małymi dziećmi. Widzimy, że w ciągu tych lat oczekiwania przyszłych i młodych rodziców bardzo się zmieniły.
Wielkimi krokami zbliża się 17 października a wraz z nim targi B2B branży dziecięcej oraz biurowo – szkolnej KIDS Trade Show, które odbędą się na PGE Narodowym. To najbardziej wyczekiwane wydarzenie branżowe w II połowie roku – nowa lokalizacja, nowi odbiorcy i nowe możliwości.
Akcja ma na celu edukację oraz zachęcenie najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne: segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.
W sobotę, 19 października odbędzie się pierwsza w Polsce Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli i rodziców, której celem jest poprawa jakości kształcenia w szkołach systemowych. Gościem specjalnym będzie Alfie Kohn autor książki „Wychowanie bez nagród i kar” (live streaming). Wśród prelegentów jest wielu trenerów Familylab, w tym prezeska Fundacji Tamara Kasprzyk.
Targi Kids Trade Show - Best business meeting to najbardziej inspirujące biznesowe spotkanie przedsiębiorców i czołowych przedstawicieli firm wszystkich sektorów branży dziecięcej i biurowo-szkolnej. Wielki dzień dla biznesu odbędzie się 17 października 2019 r. na PGE Narodowym w Warszawie.
Zakończyło się już składanie nominacji położnych do 6. edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. W tym roku została zgłoszona rekordowa liczba położnych z całej Polski, bo aż 556 pań! Swoje głosy na kandydatki możecie oddawać do 31 grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu 2020 roku.
Powszechnie wiadomo, że najlepiej uczyć przez zabawę. Nie ma wówczas problemu z zaganianiem dziatwy do nauki, a wiedza jakoś szybciej wchodzi do głowy i dłużej się w niej trzyma. Stąd warto przychylnym okiem spojrzeć na dwie publikacje, które doskonale wpisują się w dewizę: „bawiąc – uczyć”.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza