6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

2017-07-25 16:17

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z literaturą wszystkich gatunków! Już po raz szósty we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy od 28 do 30 lipca!

Piotr Karski
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Atrakcje dla dzieci i młodzieży
  2. 28 lipca (piątek) 12:00 - 13:50 Scena nr 2
  3. Spotkania autorskie
  4. Dobre książki w dobrych cenach, nowości i bestsellery
  5. Relaks z muzyką
  6. Wieczór filmowy
  7. Patronaty
  8. Organizator
  9. 6. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Jak co roku, pamiętamy o najmłodszych! Plener to bogata oferta książek dla dzieci i młodzieży przygotowana przez ponad 30 wydawnictw, spotkania m.in. z Barbarą Kosmowską, Kapitanem Krzysztofem Baranowskim i Julią Cymbaluk, zwyciężczynią programu MasterChef Junior oraz liczne atrakcje: morskie warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim, rodzinne czytanie bajek organizowane przez Fundację Miasto Słów, warsztaty z Michałem Zawadką i niespodzianki przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni specjalnie na nasz Plener.

Piotr Karski na swoich autorskich warsztatach plastycznych zaprosi wszystkich chętnych na pełną przygód wyprawę w morze. Podczas ekspedycji poznamy mieszkańców oceanów i odwiedzimy niezbadane lądy, a potem bezpiecznie wrócimy do portu, gdzie spiszemy swoje przygody w typowo marynarskim stylu. Przydatna informacja: Ponieważ w trakcie wypraw morskich łatwo się pobrudzić, polecamy ubrania, których nie będzie szkoda zniszczyć! Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Michał Zawadka, autor książek społecznych i mówca motywacyjny poprowadzi wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży. W sobotę - „Jak wytresować czas” spotkanie dla dzieci, nastolatków i rodziców, na którym jest szansa dowiedzieć się wreszcie jak zarządzać sobą w czasie i jak mieć czas na wszystko… wszystko, co ważne. A w niedzielę spotkanie dla wszystkich tych, dla których ważne są rodzina i relacje z dziećmi - „5 relacji, dzięki którym pozostaniesz autorytetem i przyjacielem swoich dzieci”. Porozmawiamy o autorytetach, empatii, docenianiu, uważności i odwadze.

Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni, w kawiarni Nagrody Literackiej Gdynia przez cały czas trwania Pleneru działać będą animatorzy, którzy zaproszą m.in. do robienia selfie z książką. Zdjęcie będzie można wydrukować na miejscu, zabrać ze sobą lub dołączyć do wystawy rozpiętej między stanowiskami. Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu murali o tematyce literackiej lub wakacyjnych zakładek do książek… z patyczków do lodów. Nie zabraknie też popularnych przypinek. Tym razem będzie można zaprojektować własny wzór lub wybrać jeden z kilku dostępnych.

28 lipca (piątek) 12:00 - 13:50 Scena nr 2

W morze! – autorskie warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim. Ahoj! Piotr Karski zaprasza na pełną przygód wyprawę w morze! Podczas ekspedycji poznamy mieszkańców oceanów i odwiedzimy niezbadane lądy, a potem bezpiecznie wrócimy do portu, gdzie spiszemy swoje przygody w typowo marynarskim stylu. Gotowi? Cała naprzód! Przydatna informacja: Ponieważ w trakcie wypraw morskich łatwo się pobrudzić, polecamy ubrania, których nie będzie szkoda zniszczyć! Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Spotkania autorskie

Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o tych, którzy dużo czytają oraz tych, którzy po książki sięgają zdecydowanie zbyt rzadko. To wydarzenie otwarte, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W pięknym i lubianym miejscu, na Bulwarach Nadmorskich, czekamy na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę będą tworzyć nasi stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się także nowi autorzy: Jacek Dehnel, jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, poeta i tłumacz, Sylwia Zientek, autorka powieści obyczajowych i historycznych, jedna z najciekawszych pisarek, które zaistniały na polskim rynku w ciągu ostatnich lat oraz Artur Domosławski, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów, nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kryminału, Mariusz Czubaj, laureat nagrody Wielkiego Kalibru 2017, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, z pewnością kolejny już raz zaskoczy miłośników tego gatunku. To może być spotkanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Joanna Mucha, posłanka i była minister, opowie o swoim debiucie literackim i skąd pomysł na powieść z gatunku postapo. Robert Biedroń, były poseł i obecny prezydent Słupska, jak zwykle, nie będzie unikał trudnych tematów. To będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jaką drogę przeszedł, by spełnić swoje marzenia. 

Przed nami także wiele innych ciekawych punktów programu: Nina Majewska-Brown, Bernadeta Prandzioch i Agnieszka Pietrzyk porozmawiają m.in. o swoich inspiracjach, pomysłach oraz o bohaterkach, które stworzyły. Debiutantki: Elżbieta Kosobucka i Diane Rose opowiedzą skąd pomysł, by zająć się pisaniem. Tematy historyczne w kontekście Gdyni, miasta-gospodarza, podejmie na spotkaniu Michał Piedziewicz, autor powieści „Dżoker” i „Domino”.

W czasie wakacji, nie może też zabraknąć tematów podróżniczych, o wyzwaniach i radościach jakie niesie za sobą odwiedzanie najodleglejszych zakątków świata opowie Jacek Pałkiewicz. W podróż do świata satyry i piosenki zabierze nas Krzysztof Daukszewicz, felietonista, tekściarz, poeta i piosenkarz.

Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski i Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik oraz Tomek Pawlik. Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Dobre książki w dobrych cenach, nowości i bestsellery

Na gdyńskim bulwarze pojawi się 70 wydawnictw m.in.: AGORA, Akapit-Press, Bellona, Burda Książki, CLAROSCURO, Czarna Owca, DEBIT, Dom Wydawniczy REBIS, Helion, Książkowe Klimaty, Media Rodzina, Muchomor, Nasza Księgarnia, National Geographic, Sonia Draga, Świat Książki, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo Zwierciadło, Wytwórnia, Zakamarki, ZNAK oraz ZYSK i S-ka. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Wydawnictwo Albatros, Dwie Siostry, Edipresse Książki, Iskry, Marginesy, MUZA, Prószyński i S-ka, SQN i W.A.B. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę w plenerowej księgarni z publikacjami dotychczasowych laureatów Nagrody, a także tegorocznych nominowanych.

Relaks z muzyką

Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Relaks wśród książek na 6. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym umilać nam będzie muzyka bluesowa w wykonaniu zespołu Big Jack. Trio Jacka Siciarka z towarzyszeniem Przemka Dyakowskiego, wybitnego saksofonisty jazzowego (od piątku do niedzieli, zawsze o godz. 18).

Wieczór filmowy

Filmową atrakcją Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego będzie sobotni pokaz filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (godz. 17) oraz spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim i aktorką Magdą Zawadzką (godz. 19) w Gdyńskim Centrum Filmowym, 29 lipca.

Patronaty

Patronat nad Plenerem sprawują Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni; Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego i liczne organizacje i instytucje w tym: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Muzeum Miasta Gdyni, Izba Księgarstwa Polskiego, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patroni Medialni: Radio ESKA, Super Express, Dziennik Bałtycki, Kurier Gdyński, Wirtualna Polska, Magazyn Literacki Książki, Lubimy czytać, Wydawca, granice.pl, naszemiasto.pl.

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

6. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Serdecznie zapraszamy w długi weekend od piątku do niedzieli: 28-30 lipca 2017.Godziny otwarcia:· w piątek w godz. 12.00-19.00, · w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Pełny program na: muratorexpo.pl/plener

Wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy przy okazji do odwiedzenia 12. Targów i Festiwalu Żeglarskiego WIATR i WODA na wodzie w sąsiadującej Przystani Jachtowej „Marina Gdynia”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza