Biedronka włącza się w działania UNICEF, oferując dedykowaną wyprawkę szkolną

2015-07-29 16:09

Sieć Biedronka wspólnie z firmą St. Majewski przygotowała specjalną linię produktów z logo UNICEF. Będzie to najszersza na rynku oferta produktów szkolnych sygnowana znakiem organizacji. Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży producent przekaże na światowe programy UNICEF. Akcji towarzyszy konkurs plastyczny dla dzieci „Razem idziemy do szkoły”.

Wyprawka szkolna
Autor: materiały prasowe Biedronka wspólnie z UNICEF wspiera najbiedniejsze dzieci.

W ofercie produktów z logo UNICEF, obecnej od 3 sierpnia w ramach folderu „Czas na szkolną przygodę, cz. I”, w wybranych sklepach Biedronka dostępne będą artykuły papiernicze – zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, teczki z gumką, farby plakatowe oraz kredki Bambino. Wszystkie artykuły w oryginalnej szacie graficznej będą dostępne w Biedronce na wyłączność.

Wyprawka szkolna z logo UNICEF stworzona dla Biedronki to produkty, których sprzedaż stanowi jedno ze źródeł finansowania działań organizacji na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach na świecie. Produkty sygnowane logo UNICEF z założenia powstają przy zachowaniu światowych norm odpowiedzialności społecznej, zdefiniowanych przez organizację, w tym przede wszystkim przy całkowitym wykluczeniu pracy dzieci. UNICEF zwraca także uwagę na proces produkcji stosowany przez swoich partnerów pod kątem ekologii.

Inauguracji sprzedaży produktów UNICEF będzie towarzyszyć konkurs „Razem idziemy do szkoły” z wyjątkowymi nagrodami. Aby wziąć w nim udział, należy w Biedronce zakupić produkt z logo UNICEF i przygotować pracę plastyczną pt. „Mój rówieśnik na drugim końcu świata”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: zwiedzanie Fabryki Kredek Bambino w Pruszkowie, warsztaty w siedzibie UNICEF Polska w Warszawie, a także 100 tabletów Samsung oraz 1 000 opakowań kredek Bambino. Dodatkowo, 36 najlepszych prac zostanie opublikowanych w prestiżowym kalendarzu firmy St. Majewski na 2016 r. Zostanie on wydany w nakładzie min. 10 000 egzemplarzy i będzie dystrybuowany w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju.

O UNICEF

UNICEF to największa światowa organizacja humanitarna działającą na rzecz dzieci. Głównym celem jej działania jest ochrona życia i zdrowia dzieci oraz zapewnienie im najlepszych warunków rozwoju. UNICEF walczy o prawa dzieci, dostarcza leki, szczepionki i żywność, umożliwia edukację, dba o zdrowie dzieci. UNICEF mobilizuje rządy do walki z przemocą wobec dzieci. UNICEF spieszy z pomocą dzieciom ich rodzinom również w czasie kryzysów humanitarnych i klęsk żywiołowych. Jest wszędzie tam, gdzie dzieci potrzebują pomocy i opieki.

UNICEF powstał w 1946, zastępując UNRRA, organizację pomagającą dzieciom w czasie II wojny światowej. Po jej zakończeniu okazało się, że pomoc nadal jest potrzebna, a wdrożenie długofalowych programów pomocy dzieciom stanowi szansą na poprawę ich sytuacji. UNICEF działa w ponad 190 krajach na świecie. Dzięki takiej strukturze zawsze jest tam, gdzie dzieci najbardziej potrzebują pomocy i może działać bezpośrednio na ich rzecz.

Praca UNICEF nie byłaby możliwa bez wsparcia darczyńców – osób indywidualnych oraz firm i organizacji na całym świecie, które wspierają jej działania i pozwalają, by coraz więcej dzieci miało możliwość żyć w godnych warunkach i rozwijać się prawidłowo. Również tysiące osób w Polsce angażuje swoje środki w pomoc najmłodszym w najbiedniejszych krajach na świecie.

UNICEF był pierwszą organizacją, która wprowadziła produkty charytatywne. Karty okolicznościowe i upominki stały się jednym z symboli UNICEF. Ich sprzedaż nadal jest jednym ze źródeł finansowania działań na rzecz dzieci. Obecnie UNICEF działa ze swoimi partnerami, liderami na lokalnych i międzynarodowych rynkach, którzy produkują  karty oraz produkty z logo UNICEF i zajmują się ich dystrybucją.

W ramach takiej współpracy UNICEF otrzymuje środki, które przekazuje bezpośrednio na pomoc najmłodszym. Aby pomóc, można także przekazać darowiznę na konto UNICEF Polska lub wejść na stronę unicef.pl i tam wybrać temat pomocy, który chcemy wesprzeć.