„Cziczi Jaszczurka z Karaibów” – bajka, która pomaga!

2017-02-09 11:01

Na portalu PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na wydanie bajki Ewy Kołodziejczyk „Cziczi Jaszczurka z Karaibów”.  Dochód ze sprzedaży książeczki ma wesprzeć leczenie i rehabilitację czworga chorych dzieci. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Jaszczurka Cziczi
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Zbórka na wydanie
  2. Pomaganie przez czytanie
Cziczi
Autor: materiał archiwalny

Bajka będzie wzbogacona pięknym ilustracjami, ciekawostkami oraz doświadczeniami. Książka pokaże piękne krajobrazy ziemi oraz przedstawi szlachetną postawę wobec potrzebującej osoby.

Książka opowiada o perypetiach bardzo rezolutniej i dzielnej jaszczurki o imieniu Cziczi, która pewnego dnia staje się częścią grupy pirackiej. Jest to dynamiczna, wciągająca opowieść o tym, że niezależnie od sytuacji, wiara w siebie i otwarte serce poprowadzą nas w odpowiednie miejsca.

Zbórka na wydanie

Książeczka nie jest jeszcze wydrukowana. Obecnie trwa kampania zbiórki pieniędzy na portalu PolakPotrafi.pl własnie na wydanie tej bajki. Tam też można wybrać swoją nagrodę. Na przykład wpłacając 40 zł można zakupić książkę z podziękowaniem i autografem. Za kwotę 200zł można zakupić podziękowanie imienne w książce, z logo firmy. Wspierając projekt kwotą 1000 zł lub więcej darczyńca staje się mecenasem projektu.

Pomaganie przez czytanie

„Mam także nadzieję, ze ten projekt, który roboczo nazwałam POMAGANIE PRZEZ CZYTANIE może się rozrosnąć do takich rozmiarów, ze powstanie Stowarzyszenie pomagające wielu chorym i biednym dzieciom”  - mówi Ewa kołodziejczyk.

Zdaniem eksperta
Patrycja Maj, dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka dzieci i młodzieży, Krakowskie Centrum Psychodynamiczne

"Bajka Cziczi Jaszczurka z Karaibów, to nie jedynie pokazanie barwnych przygód dzielnej, uczłowieczonej jaszczurki z bardziej współczesnym scenariuszem. To także bajka o tym, że każdy może zostać bohaterem o cechach, które odkryte w odpowiedni sposób mogą zmienić naszą codzienność.

Jaszczurka Cziczi dzięki budowaniu swojej pewności siebie, doskonaleniu się np. w znajomości obcego języka czy umiejętności pływania i odważnemu podejmowaniu decyzji jest ciekawą postacią, w której nie ma miejsca na rozczarowania samą sobą i otaczającym światem.

Bajkę czyta się z zainteresowaniem, z chęcią poznania całej historii dzielnej jaszczurki, która jest niezwykle dynamiczna, radosna i zaskakująca. Ilustracje, stworzone przez samą autorkę, idealnie odzwierciedlają żywą akcję opisaną w bajce.

Bajkę Cziczi Jaszczurka z Karaibów z całą pewnością mogę zaliczyć do tych, które poruszyły mną do głębi i na wskroś ! Warto poczytać z dziećmi, by wspólnie zastanowić się nad tym co dobre, a co złe, nad naszymi codziennymi wyborami i decyzjami… Zachęcam - Patrycja Maj"