"Darmowy listopad" w 4 Muzeach Rezydencjach Królewskich: bezpłatne zwiedzanie dla całej rodziny!

2015-10-27 13:19

"Darmowy listopad" to wspólna inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dyrektorów 4 Muzeów Rezydencji Królewskich. Przez cały listopad wszyscy mogą bezpłatnie odwiedzać wspaniałe atrakcje Warszawy i Krakowa. Zobaczcie, gdzie warto się udać w ramach "Darmowego listopada" i przeczytajcie, jaki jest cel akcji!

Darmowy listopad
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Darmowy listopad ma na celu umożliwienie Polakom większego dostępu do kultury.

W ramach akcji "Darmowy listopad" wszyscy chętni mogą bezpłatnie odwiedzić 4 Muzea Rezydencje Królewskie. Celem inicjatorów wydarzenia jest zwiększenie dostępu do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w niej wszystkich Polaków. "Darmowy listopad" jest w szczególności adresowany do dzieci, seniorów i młodzieży, jednak bezpłatny dostęp do atrakcji obejmuje wszystkich. Akcja prowadzona jest od 2012 roku i podczas każdej edycji cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Darmowy listopad: jakie muzea można odwiedzić?

W "Darmowym listopadzie" biorą udział 4 Muzea Rezydencje Królewskie, czyli:

  • Zamek Królewski w Warszawie
  • Zamek Królewski na Wawelu
  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
  • Muzeum Łazienki Królewskie

W ramach "Darmowego listopada" odwiedzający będą mogli uczestniczyć w 590 bezpłatnych lekcjach muzealnych i kreatywnych spotkaniach z publicznością. Dla zwiedzających przygotowano specjalny program.

Szczegółowe informacje na temat "Darmowego listopada" będą pojawiać się na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji:

www.zamek-krolewski.pl
www.lazienki-krolewskie.pl
www.wilanow-palac.art.pl
https://www.wawel.krakow.pl