Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej już w listopadzie na Stadionie Narodowym!

2015-10-22 13:46

21-22 listopada 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się druga edycja Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej – wydarzenia dla wszystkich osób chcących żyć zdrowo i świadomie.

Dni Nietolerancji Pokarmowej
Autor: materiały prasowe Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej mają przede wszystkim charakter informacyjny.

Po zeszłorocznym sukcesie i ogromnym zainteresowaniu ze strony zwiedzających, organizatorzy Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej, w tym roku zapraszają na dwa razy większe wydarzenie. Tak jak w roku ubiegłym, jego założeniem jest umożliwienie uczestnikom uzyskania kompleksowych i pełnych informacji dotyczących sposobów zapobiegania i leczenia wszelkiego rodzaju alergii oraz nietolerancji pokarmowej, jak również zapoznanie się z produktami i skorzystanie z promocyjnej oferty wystawców. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które świadomie podchodzą do swojego stylu życia i zdrowia.

W tym roku przestrzeń wystawowa została podzielona na sektory, w których zwiedzający będą mogli spotkać się z producentami i dystrybutorami produktów z następujących obszarów:

  • GLUTEN & FREE FROM: żywność i napoje bez glutenu, bez laktozy i innych alergenów
  • SKIN CARE: dermokosmetyki, kosmetyki pielęgnacyjne, odzież specjalistyczna
  • HOME, HEALTH CARE&MED: sprzęt AGD i medyczny, środki czystości, pościel, środki na roztocza, placówki medyczne, ośrodki wypoczynkowe
  • ECO & ORGANIC & VEGE: produkty naturalne, ekologiczne, organiczne oraz vege, strefa wykładów EKO-NATURA, innowacyjny DOM HYBRYDOWY.

Oprócz możliwości zrobienia zakupów, czy poznania nowości rynkowych, na uczestników czeka też dużo innych atrakcji. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych vege i bezglutenowych, wysłuchają pasjonujących wykładów, będą mogli wziąć udział w dyskusjach i debatach, a także wygrać cenne nagrody w konkursie. Czytelników zapraszamy też do spotkania z autorami popularnych tytułów m.in. Katarzyną Jankowską, autorką bloga i serii książek "Mama Alergika Gotuje" oraz autorkami książki "Kuchnia Polska bez Pszenicy".

- Naszą ideą jest, by osoba, która odwiedzi Dni Alergii wyszła z nich nie tylko z torbą pełną produktów, lecz także z głową pełną inspiracji i niezbędnym pakietem wiedzy - przekonują organizatorzy.

Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje tu rozbudowany sektor ECO, którego główną atrakcją, poza strefą wykładową pod patronatem Hipoalergiczni.pl, będzie stoisko Partnera Strategicznego targów – firmy Domy Hybrydowe, na którym zostanie zaprezentowany projekt domu dla osób o podwyższonych wymaganiach zdrowotnych. 

Poza tym wydarzenie wspiera grono znamienitych organizacji. Wśród nich należy wymienić Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Fundację Alabaster, czy Fundację Pokonać Alergię, które będą przez dwa dni służyły swoją wiedzą i doświadczeniem. Dni Alergii to także grupa wyjątkowych sponsorów, których zaangażowania nie można pominąć. Ponownie spotkamy tu markę Neutral, która występuje, tak jak w 2014 r. w roli sponsora strategicznego, firmę Robert Thomas – producenta odkurzaczy dla alergików, firmę Schär – producenta żywności bezglutenowej oraz firmę Welmax mająca w swojej ofercie pościel dla alergików i sprzęt czyszczący.

Zapowiadają się dwa bardzo intensywne i pełne atrakcji dni. Zapraszamy gorąco do współtworzenia atmosfery tego wydarzenia.