Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej: przyjdź i sprawdź, czy nie jesteś alergikiem

2014-11-07 12:16

Na nietolerancję pokarmową cierpi coraz więcej osób. Często nie zdaje sobie z tego sprawy i niełączy bólów brzucha i problemów z trawieniem z alergią. Jak sprawdzić, czy jest się na coś uczulonym? Wykonując testy na Dniach Alergii i Nietolerancji Pokarmowej w Warszawie!

Dni alergii
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Dni alergii i nietolerancji pokarmowej: sprawdź, z czego będziesz mógł skorzystać
  2. Dni alergii i nietolerancji pokarmowej: strefa relaksu

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej odbędą się 22 i 23 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie można na nich nie tylko wysłuchać wykładów specjalistów, ale również skorzystać z bezpłatnych konsultacji i testów.

Nietolerancja pokarmowa dotyczy coraz większej liczby osób. Jeszcze niedawno nietolerancja laktozy zdarzała się rzadko - dziś mają z nią problem nie tylko dzieci, ale również dorośli. Podobnie jest z uczuleniem na gluten - liczba chorych na celiaklię z roku na rok wzrasta.

Dni alergii i nietolerancji pokarmowej: sprawdź, z czego będziesz mógł skorzystać

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na nietolerancję pokarmową - testy są drogie i nie wszędzie dostępne. Dlatego warto skorzystać z okazji i na Dniach Alergii i Nietolerancji Pokarmowej skonsultować się ze specjalistami.

Na stoiskach będą zorganizowane minigabinety, w których na uczestników warsztatów będą oczekiwali dietetycy, alergolodzy i diagności laboratoryjni. Specjaliści nie tylko będą udzielać rad na temat żywienia (np. diety bezglutenowej) i pielęgnacji ciała, ale również konsultować konkretne przypadki.

Dni alergii i nietolerancji pokarmowej: strefa relaksu

Na Dniach Alergii i Nietolerancji Pokarmowej będzie również strefa relaksu ze specjalnymi atrakcjami. Warsztaty dla dzieci i dorosłych i konsultacje z psychologiem to tylko część rzeczy, które organizatorzy przygotowali dla uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętni proszeni są o wcześniejsze zapisywanie się.