Dzień Dziecka na Bulwarach Wiślanych - królestwo dziecięcej zabawy

2018-05-30 18:45

Weekend pełen wrażeń czeka najmłodszych na Bulwarach Wiślanych! Z okazji Dnia Dziecka zaplanowano mnóstwo atrakcji – będą treningi sportowe, tory w kształcie labiryntów, wirtualne warsztaty ceramiczne oraz ogromna strefa klocków, z których dzieci będą układać kopie Zamku Królewskiego... ale to jeszcze nie wszystko! 2 i 3 czerwca na Bulwarach Wiślanych zapowiadają się naprawdę obiecująco!

bulwary wiślane
Autor: _materialy_prasowe

Sobotę rozpoczniemy na sportowo treningiem dla rodzin, który poprowadzi Kama Nowowiejska.
Od 12.00 będzie działała strefa Robotyki na Wesoło, gdzie najmłodsi znajdą specjalnie zaprojektowane tory w kształcie labiryntu, po których dzieci poruszają się 4 zdalnie sterowanymi robotami oraz wirtualne warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci otrzymują tablety lub smartfony, gdzie w specjalnej aplikacji ceramicznej wykonują naczynia na kole garncarskim. Następnie w świecie rzeczywistym wykonują naczynia lub ustalone kształty przy pomocy gliny szybkoschnącej. Wykonane przedmioty dzieci zabierają ze sobą do domu.

O 10.00 spod Bulwaru Literackiego rusza Spacer Super Expressu. Tematem spaceru są Perły Architektury Powiśla.
Poprowadzi nas Daniel Echaust – przewodnik, pasjonat architektury, miłośnik sztuki a przede wszystkim Warszawiak odkrywający piękno i tajemnice naszego ukochanego miasta. Podczas 2 godzinnej wędrówki zobaczymy najciekawsze budynki Powiśla, odkryjemy najpiękniejsze ulice, poznamy historię miejsc i ludzi.

Sobotnią zabawę zakończy występ DJ Older but Younger, który od ponad 10 lat jest obecny na radiowych antenach. Prowadził liczne relacje i imprezy oraz rezydował w warszawskim klubie Rock On. Obecnie związany jest z 4 Fun TV.

Niedziela to spotkanie z autorką książek dla dzieci Margarett Borroughdame i bohaterami książek Babcią Dziergajką i Panem Cylinderkiem.

Z myślą o najmłodszych powstanie ogromna strefa klocków, gdzie pojawi się 15 000 sztuk małych deseczek Linden, z których wspólnie będziemy układać kopię Zamku Królewskiego w Warszawie.

Prze cały weekend działała będzie strefa animacji dla dzieci prowadzona przez animatorów Parku Rozrywki Julinek, gdzie na dzieciaków czeka moc atrakcji i dobrej zabawy, a także animacje sportowe i strefa balansu. Strefa startuje o 12.00. W planie między innymi: KOLOROWY ŚWIAT KREDEK, WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO, BALONOWE ZOO, BUBBLE SHOW, GRY I ZABAWY SPORTOWE: guma do skakania, fińskie kręgle, hula hop, gra w klasy, tor do gry w bule, tor do ringo, badminton, STREFA BALANSU, PLANSZÓWKI NAD WISŁĄ, STREFA KLOCKÓW LindenWood.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/bulwarydzielnicawisla/

bulwary wiślane
Autor: _materialy_prasowe