Festiwal Literatury dla Dzieci: moc atrakcji dla dzieci już w maju [GALERIA]

2015-04-21 17:24

Festiwal Literatury dla Dzieci odbędzie się w dniach 10-31 maja. Zorganizowane zostaną setki wydarzeń dla najmłodszych w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Atrakcji będzie niemało: spotkania z autorami, warsztaty, pasma tematyczne, czytanie po zmroku i wiele innych! 

Spis treści

  1. Festiwal Literatury dla Dzieci: w 21 dni dookoła świata
  2. Festiwal Literatury dla Dzieci: Józef Wilkoń
  3. Festiwal Literatury dla Dzieci: goście
  4. Festiwal Literatury dla Dzieci: moc atrakcji

Przewidziane w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci wydarzenia potrwają aż trzy tygodnie i będzie można wziąć w nich udział w czterech miastach. Coś dla siebie znajdą wśród proponowanych atrakcji zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Pojawią się ulubieni dziecięcy pisarze i ilustratorzy, będą koncerty, seanse filmowe i spektakle teatralne, zabawy na świeżym powietrzu. Zostanie też wybrana Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014. 

Festiwal Literatury dla Dzieci: w 21 dni dookoła świata

Tegoroczny Festiwal Literatury dla Dzieci odbędzie się pod hasłem otwarcia na inne kultury. Dzieci będą mogły się dowiedzieć, jak żyją ich rówieśnicy w różnych częściach świata: w Afryce, Egipcie, Indiach, Japonii, Izraelu czy USA. Będzie można posłuchać bajek, jakie poznają najmłodsi w tych krajach, posmakować lokalnych specjałów, pobawić się. Poruszona zostanie tematyka różnorodności kulturowej, tolerancji, kwestia porozumienia między pokoleniami, między dziećmi pełnosprawnymi i tymi z niepełnosprawnością.

Festiwal Literatury dla Dzieci: Józef Wilkoń

Jednym z gości festiwalu będzie Józef Wilkoń, świętujący swoje 85. urodziny. Słynny ilustrator poprowadzi warsztaty rzeźbiarskie, a w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha będzie można zobaczyć wystawę prac artysty "Wilkonie". Właśnie ten wernisaż zainauguruje tegoroczny Festiwal Literatury dla Dzieci. Warto dodać, że Józef Wilkoń będzie również gościem specjalnym na gali wręczenia nagrody Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014, która odbędzie się we Wrocławiu. Grafika artysty ozdobi dyplom zwycięzcy.

Festiwal Literatury dla Dzieci: goście

Dzieci i dorośli, którzy odwiedzą festiwal spotkają się z mnóstwem znanych i cenionych osobistości, tworzących literaturę dla dzieci. Gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci będzie również Ulf Stark, szwedzki pisarz, autor książek "Jak tata pokazał mi wszechświat" i "Jak mama została Indianką" oraz cyklu o Cynamonie i Trusi. Pojawi się również autor serii "Ulysses Moore" Pierdomenico Baccalario, Rafał Kosik, autor cyklu "Felix, Net i Nika", twórca Bomby Maciej Wojtyszko, Marianna Oklejak - autorka i ilustratorka serii o Basi, Zofia Stanecka, Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Tyszka, Renata Piątkowska - laureatka plebiscytu Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2013.

Festiwal Literatury dla Dzieci: moc atrakcji

Oprócz wspomnianych wydarzeń w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci przygotowano również warsztaty z ilustratorami, zabawy w plenerze, gry miejskie, seanse filmowe, spektakle teatralne, koncert oraz Ostry Dyżur Literacki. Specjalnie dobrany zespół lekarzy - czyli ekspertów z dziedziny literatury dziecięcej - wysłucha dziecięcych czytelniczych problemów i zaproponuje właściwą kurację. Rodzice będą mogli porozmawiać z psychologami i pedagogami, dowiedzą się również, jak właściwie wybierać książki dla swoich dzieci. Natomiast 30 maja we wrocławskim rautuszu wręczona zostanie nagroda dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2014. Wybierają ją sami czytelnicy - głos można oddać na stronie https://fldd.pl/2015/glosowanie. Głosowanie trwa do 23 maja. Zapraszamy do zajrzenia do galerii, gdzie znajdziecie informacje o wszystkich książkach nominowanych w tym roku do tej nagrody!

festiwal
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza