Głosowanie na najlepszą położną trwa. Weź w nim udział i wybierz "Położną na medal"!

2019-08-29 8:32

Zakończyło się już składanie nominacji położnych do 6. edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. W tym roku została zgłoszona rekordowa liczba położnych z całej Polski, bo aż 556 pań! Swoje głosy na kandydatki możecie oddawać do 31 grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu 2020 roku.

Położna na medal głosowanie
Autor: Położna na medal

Konkurs „Położna na medal” prowadzony jest od 6 lat i skierowany jest do położnych, kobiet w ciąży, młodych mam oraz ich rodzin. Jego głównym celem jest wyłonienie najlepszych położnych. Położnych, które w sposób szczególny wyróżniają się podejściem do pacjenta, empatią, współdziałaniem, cierpliwością i wyrozumiałością, a w swojej codziennej pracy tworzą partnerskie relacje, dzięki którym zmniejszyły lęk i stres kobiety podczas ciąży, porodu i połogu.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu nie są już przyjmowane, ale nadal można głosować na położne, które biorą udział w plebiscycie. Głosy można oddawać do 31 grudnia 2019 roku. Wystarczy wejść na stronę www.poloznanamedal.info, odnaleźć ulubioną położną i zagłosować.

Kampania "Położna na medal"
Położna na medal logo

Autor: Położna na medal

Kampania społeczno-edukacyjna zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk.

Jej istotną kwestią jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej. Prowadzona od 2014 roku kampania „Położna na medal” ma na celu podnoszenie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej.

W ramach kampanii dystrybuowane są materiały eksperckie przygotowane przez położne – laureatki konkursu, które poruszają tematy związane z ciążą, połogiem, porodem czy opieką nad niemowlęciem. Profil kampanii na FB ma już ponad 11 tysięcy aktywnych użytkowników.
Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest Akademia Malucha Alantan. 

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, główny patronat medialny - magazyn "M jak mama". Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.