Głosowanie na najlepszą położną trwa. Weź w nim udział i wybierz "Położną na medal"!

2019-08-29 8:32

Zakończyło się już składanie nominacji położnych do 6. edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. W tym roku została zgłoszona rekordowa liczba położnych z całej Polski, bo aż 556 pań! Swoje głosy na kandydatki możecie oddawać do 31 grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu 2020 roku.

Położna na medal głosowanie
Autor: Położna na medal

Konkurs „Położna na medal” prowadzony jest od 6 lat i skierowany jest do położnych, kobiet w ciąży, młodych mam oraz ich rodzin. Jego głównym celem jest wyłonienie najlepszych położnych. Położnych, które w sposób szczególny wyróżniają się podejściem do pacjenta, empatią, współdziałaniem, cierpliwością i wyrozumiałością, a w swojej codziennej pracy tworzą partnerskie relacje, dzięki którym zmniejszyły lęk i stres kobiety podczas ciąży, porodu i połogu.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu nie są już przyjmowane, ale nadal można głosować na położne, które biorą udział w plebiscycie. Głosy można oddawać do 31 grudnia 2019 roku. Wystarczy wejść na stronę www.poloznanamedal.info, odnaleźć ulubioną położną i zagłosować.

Kampania "Położna na medal"
Położna na medal logo

Autor: Położna na medal

Kampania społeczno-edukacyjna zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk.

Jej istotną kwestią jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej. Prowadzona od 2014 roku kampania „Położna na medal” ma na celu podnoszenie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej.

W ramach kampanii dystrybuowane są materiały eksperckie przygotowane przez położne – laureatki konkursu, które poruszają tematy związane z ciążą, połogiem, porodem czy opieką nad niemowlęciem. Profil kampanii na FB ma już ponad 11 tysięcy aktywnych użytkowników.
Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest Akademia Malucha Alantan. 

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, główny patronat medialny - magazyn "M jak mama". Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza