Ja lubię czytać! czyli Warszawskie Targi Książki dla dzieci i młodzieży

2012-05-09 12:01

Program wydarzeń dla dzieci i młodzieży na tegorocznych Warszawskich Targach Książki odbywa się pod hasłem „Ja lubię czytać!” W czwartek i piątek Warszawskie Targi Książki przygotowały wiele atrakcji dla zorganizowanych grup dzieci (pod opieką nauczycieli i wychowawców). W sobotę i niedzielę oczekujemy dzieci z rodzicami i opiekunami. Dzieci do lat 12. oraz wszelkie zorganizowane grupy dzieci i młodzieży (przedszkolne i szkolne) z opiekunami wchodzą na teren Targów bezpłatnie.

Ja lubię czytać! czyli Warszawskie Targi Książki dla dzieci i młodzieży
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Ja lubię czytać! czyli Warszawskie Targi Książki dla dzieci i młodzieży

Spis treści

  1. Akcja Dzielę się Książkami
  2. Lekcje Literatury dla gimnazjalistów

Warszawskie Targi Książki przygotowały specjalne atrakcje dla dzieci. Wydarzenia dla młodszych dzieci odbywają się przez cztery dni w wyznaczonym targowym sektorze, zlokalizowanym tak by łatwo było do niego trafić. Sala Sienkiewicza – ze sceną, kącikiem przedszkolnym (Przedszkole Echa Leśne) i sekcją gier planszowych tętni życiem przez cały czas trwania targów. Do organizacji wydarzeń dla dzieci zaprosiliśmy między innymi twórców audycji Moliki Książkowe emitowanej na antenie 1 programu TVP. EMPIK zaprosi na lekcje „Przecinek i Kropka”. Dzieci będą mogły słuchać lubianych utworów w wykonaniu znanych aktorów i brać udział w licznych animacjach literackich przygotowanych we współpracy z wydawcami. Zadbaliśmy też o akcenty warszawskie. Najmłodsze dzieci obejrzą przedstawienie teatralne „Zgaduj zgadula jak było za króla – legendy warszawskie”. Podobnie Sala Korczaka – ze stoiskami partnerów programowych m.in. portalu Czas Dzieci.pl oraz Qlturka.pl.

Akcja Dzielę się Książkami

Pierwszy z portali obok koordynacji wielu wydarzeń programowych zaprasza młodych czytelników do typowania najciekawszych i najbardziej interesujących miejsc, atrakcji turystycznych widzianych oczami dzieci, czyli do tworzenia kart przewodnika z miejscami, które dzieci najbardziej polecają swoim rówieśnikom. Rodzicom portal Czas Dzieci (wraz z ekspertami) poleca wartościowe książeczki dla ich pociech. Fundacja „Dziecko i Kultura” we współpracy z Warszawskimi Targami Książki i Fundacją „Miasto Słów” przez 4 dni targowe prowadzić będzie akcję „Dzielę się Książkami” zainicjowaną w 2011 roku. Podczas I edycji akcji zebrano ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W tym roku część książek trafi także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Niemczech i Hiszpanii. Na stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” (A119) będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach. Zachęcamy wszystkie dzieci do podzielenia się książkami z potrzebującymi rówieśnikami. Prosimy przynieście na Targi do stoiska Qlturki.pl książki, którymi sprawicie swoim rówieśnikom radość.

Lekcje Literatury dla gimnazjalistów

Warszawskie Targi Książki proponują w tym roku młodzieży gimnazjalnej program lekcji literatury przygotowany we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN i Uniwersytetem Warszawskim.Lekcje przygotowane przez Instytut Badań Literackich PAN poświęcone są Januszowi Korczakowi, Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu oraz ks. Piotrowi Skardze (Sejm ubiegłej kadencji ustanowił rok 2012 rokiem J. Korczaka, J. I. Kraszewskiego i ks. P. Skargi). Przypadająca w tym roku 100. rocznica śmierci Bolesława Prusa skłoniła nas do uzupełnienia tematyki tegorocznych lekcji literatury dla młodzieży o twórczość tego warszawskiego autora. Kolejne lekcje – oferowane warszawskiej młodzieży gimnazjalnej dzięki współpracy z Uniwersytetem Warszawskim – przybliżą sylwetki Laureatów dotychczasowych edycji Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Ponadto proponujemy młodzieży: Lekcje czytania z „Tygodnikiem Powszechnym”, spotkania z redakcjami tytułów dla młodzieży szkolnej na temat świata mediów z bliska, niecodzienny pokaz mody inspirowany książką oraz wymianę książek organizowaną przez portal Lubimyczytać.pl. Teatr na Woli zaprasza ponadto na one man show Wojciecha Solarza Rekonstruktor autorstwa i w reżyserii Michała Walczaka pod tytułem Wielkie Rekonstrukcje Warszawskie. Spotkanie nawiązuje do historii związanych z pomnikami w Warszawie. Warszawskie Targi Książki czynne będą w dniach i godzinach:10 maja 2012 (czwartek) 10.00-18.0011 maja 2012 (piątek) 10.00-19.0012 maja 2012 (sobota) 10.00-19.0013 maja 2012 (niedziela) 10.00-17.00Cennik biletów:Bilet normalny jednokrotnego wstępu - 10 złBilet ulgowy jednokrotnego wstępu - 5 złBilet rodzinny jednokrotnego wstępu - 18 złImienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby - 20 złZasady wstępu:Bilet ulgowy - za okazaniem legitymacji:Emeryci i renciściUczniowie i studenci do 26 roku życiaBilet rodzinny:dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)Wstęp wolny:Bibliotekarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnegoKsięgarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnegoDziennikarze za okazaniem legitymacji prasowejZorganizowane grupy szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnegoDzieci poniżej 12 roku życiaSeniorzy po 70 roku życiaOsoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekunaOsoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza