Kolejna kolacja charytatywna Fundacji Szkoła na Widelcu już za nami!

2016-01-26 13:22

Zespół Fundacji tworzy grupa ekspertów kulinarnych, dietetyków, wolontariuszy. Wszystkich łączy miłość do gotowania, entuzjazm do pracy i chęć zmiany nawyków żywieniowych Polaków. Dlatego 8 stycznia 2016 roku zorganizowali kolację charytatywną "Kucharze dzieciom". Przeczytajcie, jak ona przebiegła!

szkoła na widelcu
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe W ramach kolacji "Kucharze dzieciom" na najmłodszych czekało wiele atrakcji.

Spis treści

  1. Fundacja Szkoła na Widelcu: kolacja charytatywna "Kucharze dzieciom"
  2. Fundacja Szkoła na Widelcu: dla zdrowia dzieci

8 stycznia 2015 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Leśniakowiźni, społeczność lokalna i szefowie kuchni wspólnie walczyli o lepsze żywienie dla dzieci w stołówkach szkolnych, bawiąc się przy tym znakomicie na kolacji charytatywnej "Kucharze dzieciom". Nawet mało sprzyjające warunki pogodowe nie popsuły organizatorom szyków i frekwencja dopisała.

Fundacja Szkoła na Widelcu: kolacja charytatywna "Kucharze dzieciom"

Jak to możliwe, aby w dwie godziny zebrać kwotę czternastu tysięcy złotych, na szkolnej sali gimnastycznej? Mechanizm, który nakręca tą spiralę dobra jest prosty. Każdy dorosły uczestnik, przychodząc na kolację wpłaca cegiełkę 10 zł, a później za niewielką kwotę - 5, 10, 15 złotych może skosztować dań od wybitnych restauratorów i w ten sposób wesprzeć ważny cel.  To bardzo prosty, smaczny i skuteczny pomysł na fundraising, czyli zbieranie funduszy potrzebnych do realizacji ważnego społecznie celu. Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie. W Leśniakowiźnie osobą, która była zdeterminowana do organizacji tej imprezy była Ewa Nowicka - mama dwóch uczennic, członkini Rady Rodziców. Zmobilizowała innych rodziców i przy wsparciu kadry pedagogicznej oraz Fundacji Szkoła na Widelcu rozkręciła kulinarną imprezę dobroczynną.

Uczestnicy kolacji mogli liczyć na moc rodzinnych atrakcji, nie tylko kulinarnych  –  występy taneczne, pokaz iluzjonistyczny Tomasza Pałasza, pokaz kulinarny Grzegorza Łapanowskiego oraz wokalny występ Biby, a także szybkie przeszkolenie z pierwszej pomocy, karaoke czy malowanie buziek. Energia, jaka towarzyszy takiej imprezie jest niesamowita – wspólny, bardzo bliski rodzicom cel, dobre jedzenie i roześmiane dzieci sprawiają, że jest to bardzo emocjonujące wydarzenie.

Fundacja Szkoła na Widelcu: dla zdrowia dzieci

Fundacja Szkoła na Widelcu, która za cel stawia sobie poprawę jakości żywienia dzieci w placówkach edukacyjnych, zauważa wiele problemów, które przyczyniają się do słabej kondycji żywienia w szkołach i przedszkolach. Niska stawka żywieniowa, brak wykształcenia gastronomicznego kadry stołówek, za mało rąk do pracy, brak szkoleń dla pracujących w kuchniach, brak edukacji kulinarnej wśród dzieci, brak zaangażowania rodziców w zmianę nawyków żywieniowych oraz źle wyposażone kuchnie to najważniejsze wyzwania, które stoją na drodze do lepszego żywienia najmłodszych w placówkach edukacyjnych. Szkoła na Widelcu stara się kompleksowo wspierać rozwiązywanie tych problemów. Podczas realizacji programu telewizyjnego Misja Stołówka Grzegorz Łapanowski, założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu, poddał pomysł, aby rodzice lokalnie, sami, powalczyli o sprzęt kuchenny do szkolnych stołówek, aby zorganizować kolację charytatywną i zebrać potrzebne fundusze. I udało się. W listopadzie 2015 roku odbyła się pierwsza kolacja charytatywna, której bezpośrednim organizatorem było Stowarzyszenie Szkoła dla Wszystkich, zrzeszające rodziców przy Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku. W wydarzenie zaangażowanych był wielu partnerów m.in. lokalne restauracje, firmy, stowarzyszenia i fundacje, dyrekcja szkoły. Pozytywna energia i bardzo profesjonalna organizacja wydarzenia sprawiła, że w ciągu dwóch godzin udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. 8 stycznia 2016 roku, podwarszawski zespół szkolno-przedszkolny w Leśniakowiźnie zorganizował drugą imprezę kulinarną w ramach akcji Kucharze Dzieciom, również odnosząc wielki sukces.