Kolejna – VIII edycja spotkań organizowanych przez Fundację Szczęśliwe Macierzyństwo

2013-04-03 12:30

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo powstała 9 lat temu z inicjatywy Odety Moro-Figurskiej. Na bezpłatnych corocznych spotkaniach fundacja stara się poszerzać wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. W tym roku startuje VIII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży „Szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6-7 kwietnia w CH Auchan Częstochowa, w godz. 11.00 – 16.30.

kolejna viii edycja spotkan organizowanych przez fundacje szczesliwe macierzynstwo
Autor: PR

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Chcemy, aby każda kobieta czuła się doceniona i pewna swoich codziennych kroków. Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań.
W tym roku startuje VIII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 19 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów skorzysta wiele przyszłych mam. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6-7 kwietnia w Częstochowie, w CH Auchan, w godz. 11.00 – 16.30.

Cel spotkań

 • Ochrona zdrowia mamy i dziecka
 • Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dziecka
 • Przygotowanie do świadomego macierzyństwa
 • Bezpłatne badania USG, USG 4D

W ramach spotkań bezpłatnie oferujemy:

 • Badania USG – jak co roku dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D.
 • Porady ekspertów – zapraszamy mamy i przyszłych rodziców do skorzystania z porad ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia. Przedstawiciele Polskiego Banku Komórek Macierzystych odpowiedzą na pytania związane z pozyskiwaniem i przechowywaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny.
 • Prezentacja instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej – Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.
 • Prezentacja bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach.
 • Prezentacja instruktażu masażu – Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. W trakcie prowadzonych akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu.
 • Prezentacja sposobów wiązania chust – Jeśli ktoś ma wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne czy nie, nasza akcja pokaże zalety i zalecenia do chustowania.
 • Sesje fotograficzne – zatrzymywanie w obiektywie radości macierzyństwa, oczekiwania na dziecko. Warto ocalić od zapomnienia te chwile. To doskonała zabawa a przede wszystkim piękna i osobista pamiątka.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza