Kolejny etap akcji „Z sercem o atopii” - urządzamy pokój atopika

2016-09-08 12:05

Czy dzieci cierpiące na Atopowe Zapalenie Skóry nie wolno myć wodą, wystawiać na słońce ani pozwalać im na zabawę na podłodze? Czy okłady z kapusty są faktycznie pomocne? Internet jest pełen mitów o AZS, dlatego program „Z sercem o atopii” od ponad roku stara się je obalać, a przede wszystkim wspierać wszystkich chorych i ich rodziny borykające się na co dzień z atopowym zapaleniem. Stałe wsparcie specjalistów oraz praktyczne porady dotyczące leczenia, codziennej pielęgnacji skóry i życia z AZS to główne zadania portalu www.zsercemoatopii.pl  Na portalu właśnie pojawił się miniporadnik „Pokój przyjazny dla atopika”.

Z sercem o atopii
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Laboratoire Dermatologique BIODERMA przeprowadziła remont pokoju dziewczynki z AZS, a całość została udokumentowana w formie filmu, aby podzielić się wiedzą z innymi rodzinami i tym samym pomóc im w codziennym życiu z chorobą. Wsparcia merytorycznego udzieliła Fundacja Alabaster.

Film zawierający wiele praktycznych informacji przydatnych w codziennym życiu z AZS można obejrzeć tutaj: https://www.zsercemoatopii.pl/pokoj-przyjazny-dla-atopika/

Zmiany,  które zaszły w pokoju Ani pozwolą jej na wspaniałe funkcjonowanie i znacznie poprawią jej samopoczucie, a jak wiadomo pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie dziecka bardzo dobrze wpływają na stan skóry -  powiedziała Beata Czerko, mama dziewczynki, której pokój został wyremontowany.

Odpowiednie urządzenie pokoju dziecka z Atopowym Zapaleniem Skóry jest ogromnie istotne. -  mówi lek. Michał Adamczyk z Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - Ważne, żeby używać hipoalergicznych materiałów oraz unikać mebli i zabawek, które zbierają kurz i mogą być rezerwuarem roztoczy. Równie istotne jest, aby dziecko czuło się w swoim pokoju komfortowo. Nie należy jednak popadać w przesadę w dążeniu do uczynienia środowiska dziecka „sterylnym” – u dzieci z chorobami atopowymi często występuje uczulenie na wiele różnych alergenów, a ich całkowita eliminacja z otoczenia zazwyczaj jest po prostu niemożliwa. Obecnie przeważa pogląd, że w Atopowym Zapaleniu Skóry unikać należy przede wszystkim tych rzeczy, które powodują zaostrzenia w realnym życiu.

Akcja „Z sercem o atopii” w dalszym ciągu obala mity związane z atopią, które niestety w dużym stopniu utrudniają dotarcie do wartościowych i prawdziwych, a co za tym idzie, również przydatnych dla chorych treści. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy atopicy powinni unikać kontaktu z podłogą koniecznie wejdź na www.zsercemoatopii.pl

O akcji "Z sercem o atopii"

Dzięki wieloletniej współpracy z dermatologami i Fundacją Alabaster skupiającą osoby cierpiące na Atopowe Zapalenie Skóry, marka Bioderma zauważyła ogromną potrzebę kompleksowej opieki dla atopików i ich rodzin. Powstał program, który nie tylko pomaga wszystkim zrozumieć problematykę AZS, ale również zapewnia praktyczne wsparcie.

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba skóry, która ma konsekwencje w całym życiu atopika i jego rodziny. Projekt „Z sercem o atopii” ma na celu interdyscyplinarną pomoc w trudnej codzienności. Efektywna współpraca i zaangażowanie specjalistów takich jak Lekarz Dermatolog, Lekarz Pediatra, Lekarz Alergolog, Dietetyk, Psycholog i Fundacji Alabaster może polepszyć życie osób dotkniętych AZS, zapewnić im poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnić praktyczne benefity.

www.zsercemoatopii.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza