"Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie" - książka złożona z rozmów z matkami i ojcami już w księgarniach!

2015-05-21 15:59

"Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie" to zbiór rozmów Magdaleny Łyczko ze znanymi z mediów osobami o tym, co dla nich znaczy: "być mamą", "być tatą", jak rodzicielstwo zmieniło ich życie, z jakimi problemami musieli się zmierzyć i co ich w relacji z dzieckiem cieszy najbardziej. "Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie" miała swoją premierę 20 maja 2015 i została wydana przez Wydawnictwo Zwierciadło.

Lekcja miłości
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Lekcja miłości. Poruszające rozmowy o rodzicielstwie" to książka Magadaleny Łyczko.

"Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie" składa się z rozmów o macierzyństwie i ojcostwie. Takich, których podobnie jak bycia mamą czy bycia tatą, nie udaje się ująć w określone ramy i modele.

Autorka rozmawia z osobami znanymi z gazet, telewizji. Ich popularność nie sprawiła jednak, że udało im się uniknąć trudów, jakie stawia rodzicielstwo przed każdym, także tym mniej znanym rodzicem. W rozmowach poruszane są trudne tematy, takie, o których zazwyczaj wstydzimy się mówić, które raczej pozostają w domowym zaciszu.

W "Lekcji miłości. Poruszających opowieściach o rodzicielstwie" podają pytania o to, jak radzić sobie z rolą samotnego rodzica, jak pogodzić realizowanie swoich pasji z rodzicielstwem, czy dziecko adpotowane można kochać jak własne i wreszcie - czy można pogodzić się ze śmiercią dziecka?

W wypowiedziach rodziców znajdziemy emocje i postawy, towarzyszące różnym momentom związanym z byciem mamą i tatą: rozpacz, szczęście, złość, płacz, radość, pogodzenie się z losem. Autorka książki rozmawiała z Bartłomiejem Bonkiem, Katarzyną Bosacką, Gromosławem Czempińskim, Barbarą Falandysz, Ałbeną Grabowską, Tomaszem Jastrunem, Markiem Kościkiewiczem, Aleksandrą Kurzak, Jackiem Olszewskim, Maciejem Orłosiem, Romanem Polko, Renatą Przemyk, Joanną Sarapatą i Pauliną Smaszcz-Kurzajewską.

Magdalena Łyczko, autorka "Lekcji miłości. Poruszających opowieści o rodzicielstwie" jest dziennikarą związaną z mediami od 16 lat. Pracowała m. in. w "Teleexpressie" i "Dzień dobry TVN" oraz w magazynie "Gala" i serwisie internetowym onet.pl. W ciągu ostatnich czterech lat została mamą i stworzyła portal zaradna-mama.pl.