Mali pacjenci onkologiczni na modowym wybiegu łamią stereotypy dotyczące raka

2017-12-05 14:15

"Razem możemy więcej" - takie hasło przyświeca tegorocznemu charytatywnemu Pokazowi Mody Fundacji Spełnionych Marzeń, w którym wystąpią mali pacjenci onkologiczni oraz gwiazdy kina, muzyki i telewizji!

Pokaz mody Fundacji Spełnionych Marzeń
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Gwiazdy wspierają akcję charytatywną
  2. 15 lat Fundacji Spełnionych Marzeń - MILIONY zaklęć na raka

Już 11 grudnia (poniedziałek) o godzinie 19 w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wyjątkowy Pokaz Mody "Dzieci-Dzieciom". Na wybiegu pojawią się mali pacjenci 3 oddziałów onkologicznych w Polsce: Warszawy, Kielc i Lublina. Podczas pokazu nasi modele będą prezentować charytatywną kolekcję marki Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń do hasła Magdy Różczki - "Razem możemy więcej".

Gwiazdy wspierają akcję charytatywną

Mali pacjenci mogą liczyć na naprawdę mocne wsparcie. Na wybiegu razem z naszymi podopiecznymi wystąpią m.in.: Mateusz Damięcki, Krzysztof Jankes Jankowski , Szymon Majewski, Przemyk Cypryański, Conrado Moreno, Łukasz Zagrobelny, Piotr Zelt, Antek Smykiewicz, Rafał Mroczek i Paweł Stasiak. Oprócz Gwiazd małym pacjentom towarzyszyć będą także członkinie Klubu Integracji Europejskiej - współorganizatora wydarzenia. Nasze wydarzenia to tez święto muzyki! Specjalnie dla gości Pokazu Mody zaśpiewają: Honorata "Honey" Skarbek, Michał Szyc oraz zespół Tomasza Karolaka "Pączki w tłuszczu".

Pokazy Mody Fundacji Spełnionych Marzeń to wyjątkowy manifest, podczas którego pacjenci nie tylko pokazują, że z rakiem można wygrać, ale też że długotrwały proces leczenia nie zabiera piękna i pewności siebie. Nasi podopieczni dają przykład, wsparcie i nadzieję innym chorym onkologicznie. To kolejne zaklęcie na raka oraz sposób odczarowania tej choroby w oczach pacjentów, ich bliskich, a także całego społeczeństwa.

15 lat Fundacji Spełnionych Marzeń - MILIONY zaklęć na raka

15 lat działania Fundacji to przede wszystkim zmienianie atmosfery panującej na oddziałach dziecięcej onkologii, wprowadzanie uśmiechu i radości - tak ważne w procesie leczenia nowotworów. Mali pacjenci muszą uporać się nie tylko z inwazyjnym leczeniem, ale też oderwaniem od swojej rzeczywistości i codzienności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza