Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni czeka na gości!

2019-07-12 14:44

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z pisarzami i dobrą literaturą! W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

nadmorski plener czytelniczy
Autor: materiały prasowe

Zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, który odbędzie się w dniach od 19 do 21 lipca.

Jak co roku, przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w specjalnie wydzielonej strefie dziecięcej. Organizatorzy zapraszają na plenerowe warsztaty z Aleksandrą Struską-Musiał, zajęcia z ilustrowania bajek i rodzinne czytanie.

Wśród gości będą m.in.: Rafał Kosik – autor serii „Felix, Net i Nika”, laureatka wielu nagród literackich – Barbara Kosmowska oraz Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska, Jarosław Kaczmarek – autor serii piłkarskiej „Mali mistrzowie”, Łukasz Kosik, autor książki „Bajki ze zrozumieniem i konfiturką” oraz Ewa Karwan-Jastrzębska i Dorota Kobiela, które opowiedzą o książce „Twój Vincent. Podróż”.

Michał Zawadka podpowie rodzicom jak wspierać umysł dziecka, o nagrodach, karach, relacjach i wewnętrznej motywacji do działania. Odbędą się też zajęcia plastyczne „Pocztówka literacka”, na których powstawać będą recyklingowe pocztówki dla ulubionych autorów książek i ilustratorów oraz na warsztaty wyplatania papierowej wikliny, które będą świetną okazją, by sprawdzić jakie cuda można wyczarować ze starej gazety.

Atrakcje zapewni Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, a także Miasto Słów, Biblioteka Gdynia, Wydawnictwo Jaguar, wydawnictwo Dziwny Pomysł, Wydawnictwo EGMONT, Wydawnictwo Powergraph, Literatura, Nasza Księgarnia, Akapit Press i Mind&Dream.

Więcej informacji: http://www.muratorexpo.pl/targi/nadmorski-plener-czytelniczy/informacje/


8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia. Serdecznie zapraszamy w długi weekend od piątku do niedzieli: 19-21 lipca 2019 r.
Godziny otwarcia:
w piątek w godz. 12.00-19.00,
w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.