Nadmorski plener czytelniczy w Gdyni to mnóstwo atrakcji dla dzieci!

2019-07-18 12:07

Zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, który odbędzie się w dniach od 19 do 21 lipca. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

Nadmorski plener czytelniczy w Gdyni
Autor: materiały prasowe

Jak co roku, na Nadmorskim Plenerze Czytelniczym w Gdyni odbędzie się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w specjalnie wydzielonej strefie dziecięcej. Zapraszamy na plenerowe warsztaty z Aleksandrą Struską-Musiał, zajęcia z ilustrowania bajek i rodzinne czytanie.

Wśród gości będą m.in.: Rafał Kosik – autor serii „Felix, Net i Nika”, laureatka wielu nagród literackich – Barbara Kosmowska oraz Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska, Jarosław Kaczmarek – autor serii piłkarskiej „Mali mistrzowie”, Łukasz Kosik, autor książki „Bajki ze zrozumieniem i konfiturką” oraz Ewa Karwan-Jastrzębska i Dorota Kobiela, które opowiedzą o książce „Twój Vincent. Podróż”.

Michał Zawadka podpowie rodzicom jak wspierać umysł dziecka, o nagrodach, karach, relacjach i wewnętrznej motywacji do działania. Zapraszamy też na zajęcia plastyczne „Pocztówka literacka”, na których powstawać będą recyklingowe pocztówki dla ulubionych autorów książek i ilustratorów oraz na warsztaty wyplatania papierowej wikliny, które będą świetną okazją, by sprawdzić jakie cuda można wyczarować ze starej gazety. 

Atrakcje zapewnił Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, a także Miasto Słów, Biblioteka Gdynia, Wydawnictwo Jaguar, wydawnictwo Dziwny Pomysł, Wydawnictwo EGMONT, Wydawnictwo Powergraph, Literatura, Nasza Księgarnia, Akapit Press i Mind&Dream.

8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Festiwal rozpocznie się 19 lipca i potrwa do 21 lipca br.

Godziny otwarcia:

  • w piątek w godz. 12.00-19.00,
  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy przy okazji do odwiedzenia 14. Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie w sąsiadującej Przystani Jachtowej „Marina Gdynia”.