Najnowsza książka Katarzyny Wasilkowskiej "Królestwo jakich wiele"

2016-07-05 11:43
Królestwo jakich wiele
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Poznaj miłościwego króla i jego królewską rodzinę: królową babkę i jej mopsa Pusia, jego żonę, która pewnie miała kiedyś jakieś imię, ale teraz wszyscy mówią do niej „miłościwa pani”, no i córeczkę, śliczną i mądrą Tuberozę.

Książka Katarzyny Wasilkowskiej to zaproszenie na prawdziwą ucztę czytelniczą. W Królestwie jakich wiele nie zaskoczą nas co prawda bohaterowie – mamy tu klasyczną obsadę królewską, ze swoistą wisienką na torcie – królową matką ze szpetnym psiakiem pod pachą. Uniwersalne są także problemy, z jakimi owa rodzina się boryka: po królewsku – z wojowniczo nastawionymi sąsiadami czy szukaniem męża dla królewny, po ludzku – z nocnym wyjadaniem z lodówki (król), manią telezakupową (królowa) czy nieprzestrzeganiem etykiety (królewska córa). Dlatego każdy z przeciętnej polskiej rodziny odnajdzie siebie w tym stadle.

To, co zdecydowanie wyróżnia to literackie danie, to język i humor. Narracja aż kipi od charakterystycznych, komicznych sformułowań, miłośnicy dawnej polszczyzny będą kontenci, podobnie fani literatury najnowszej. Zaś słodko-kwaśny humor idealnie równoważy rozliczne przytyki, jakie autorka robi mieszkańcom królestwa. Przytyki zasłużone, bo każdemu tu daleko do ideału. Co nie przeszkadza ich lubić. I pewnie dlatego tę książkę połyka się na raz.

Więcej informacji o książce znajdziecie na www.wyd-literatura.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza