Narodowy Dzień Sportu: dlaczego 3 pażdziernika warto odwiedzić stadion PGE Narodowy?

2015-10-01 13:26

Narodowy Dzień Sportu będzie świętowany na stadionie PGE Narodowy. Celem wydarzenia jest promowanie wśród Polaków aktywności fizycznej, a na odwiedzających czeka wiele atrakcji!

Narodowy Dzień Sportu
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Narodowy Dzień Sportu to prawie 100 atrakcji sportowych i rodzinnych.

Spis treści

  1. Narodowy Dzień Sportu: dlaczego aktywność fizyczna jest potrzebna Polakom?
  2. Narodowy Dzień Sportu: jakich atrakcji można się spodziewać?
  3. Narodowy Dzień Sportu: prawdziwe sportowe gwiazdy

Każdy, kto przyjdzie na stadion przy al. Poniatowskiego w Warszawie będzie miał okazję, co ważne, zupełnie bezpłatnie, wziąć udział w obchodach Narodowego Dnia Sportu. Przygotowane zostały treningi z różnych dziedzin sportu, a wybrane szkolenia poprowadzą wybitni sportowcy i olimpijczycy. Przed udziałem w tych wydarzeniach należy jednak zarejestrować się wcześniej na stronie www.narodowydziensportu.pl.

Narodowy Dzień Sportu: dlaczego aktywność fizyczna jest potrzebna Polakom?

Ze sportem wśród dzieci i młodzieży nie jest najlepiej. Choć dorośli coraz częściej biegają, zapisują się na basen, zajęcia fitness, u najmłodszych tak dużego zapału do aktywności fizycznej nie widać. Nie dość, że jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie pod względem szybkiego przybierania na wadze przez dzieci, to już co piąte z nich ma nadwagę lub jest otyłe. Co więcej, polska młodzież nie chce ćwiczyć. Kontrola NIK przeprowadzona w roku szkolnym 2012/13 wykazała, że aż 15 procent uczniów klas najmłodszych nie bierze udziału w zajęciach wychowania fizycznego, a im dzieci są starsze, tym gorzej. 23 procent gimnazjalistów i 30 procent uczniów szkół ponadgimnazjalnych robi wszystko, by na wf-ie nie ćwiczyć. Co gorsza, to właśnie wychowanie fizyczne w szkole jest często jedyną formą aktywności fizycznej, na jaką pozwalają sobie najmłodsi Polacy. Takie inicjatwy jak Narodowy Dzień Sportu próbują zmienić ich podejście do ćwiczeń.

Narodowy Dzień Sportu: jakich atrakcji można się spodziewać?

Organizatorzy przygotowali prawie 100 animacji sportowych i rodzinnych, pokazy, warsztaty, zawody. Podczas Narodowego Dnia Sportu będzie również można wziąć udział w Narodowym Teście Sprawności.

Podczas pikniku na wszystkich czekają m.in.: strefa rolkarska, ścianka celnościowa, ruchoma ścianka wspinaczkowa, trening pokazowy speedmintona, nauka wiązania węzłów żeglarskich, strzelanie z aparatów strzeleckich, warsztaty i wyścigi longboard, speed ball, street workout, treningi piłkarskie, pokazy freestyle footballu, treningi wrotkarskie, lekcje badmintona, aktywna strefa Nordic Walking, pokazy sztuk Walki, treningi Tai Chi z mistrzami oraz ćwiczenia zdrowotne Qi Gong. Uczestnicy będą także mogli skonsultować się z rehabilitantem, dietetykiem oraz wykonać analizę składu ciała.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Na pikniku dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w rodzinnej grze miejskiej z Kapitanem Warszawa, warsztatach kulinarnych o zdrowym żywieniu, zajęciach "Pobudź swoje półkule mózgowe", turnieju tenisowym, zajęciach kung fu oraz Wushu.

Podczas pikniku dzieci powita rybka MiniMini. Będzie także malowanie twarzy, balony-zwierzaki, zabawy o zdrowym żywieniu, kącik małego konstruktora, tor przeszkód, zajęcia plastyczne oraz Mobilna Wypożyczalnia objazdowa z grami planszowymi, kocami piknikowymi i sprzętem sportowym. Na scenie Pikniku czeka na wszystkich wiele atrakcji.  Duet JaHa przedstawi najciekawsze fragmenty nowego spektaklu "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Będą także treningi z mistrzami sportowymi, konkursy oraz wiele pokazów sportowych takich jak pokazy tańca, Tai Chi, sztuk walki, FreeStyle Footballu oraz Zumba Kids.

Narodowy Dzień Sportu: prawdziwe sportowe gwiazdy

Sportowcami prowadzącymi treningi podczas Narodowego Dnia Sportu są m.in.: Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, Robert Mateusiak, polski badmintonista i olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, Paulina Bobak, polska biathlonistka, zawodniczka AZS AWF Katowice, medalista Mistrzostw Polski seniorów, ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów, Albert Sosnowski - bokser wagi ciężkiej. Były mistrz świata organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009-2010), były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.W pierwszą sobotę października na terenie Warszawy będzie można skorzystać z wielu atrakcji sportowych, m.in. tenisowe i squashowe zajęcia grupowe w Okęcie Tennis Club, zdrowe wygibasy dla całej rodziny w Academy of Hasten, zajęcia Tai Chi w Szkole Taichi Warszawa, Nordic Walking w Lesie Bemowskim organizowane przez Avocado Wellness Club.

Pełna lista wydarzeń znajduje się na stronie: www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/warszawa.