"Nie wciskamy dzieciom kitu!", czyli jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania?

2015-03-16 11:42

"Nie wciskamy dzieciom kitu!" to nowy projekt Fundacji Zwalcz Nudę, który ma przekonać rodziców do wyeliminowania niezdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Zakłada również wprowadzenie zdrowych przekąsek do szkół.

Nawyki żywieniowe
Autor: materiały prasowe To od rodziców zależy, jakie nawyki żywieniowe będzie miało ich dziecko.

"Nie wciskamy dzieciom kitu!" to nowy projekt Fundacji Zwalcz Nudę, który ma zachęcić rodziców do bardziej uważnej selekcji produktów, które dają do jedzenia swoim dzieciom. Projekt zakłada wprowadzenie szeregu informuji o zdrowych produktach, które stają się łatwiej dostępne w sklepach, a także - przystępne cenowo. Twórcy dążą do tego, by rodzice wyeliminowali z codziennych posiłków dzieci niezdrowe produkty, a zastąpili je -  zdrowymi. We współpracy z dietetykami, na stronie www.zwalcznude.pl publikowane są artykuły, które informują o wybranych produktach, które wyróżniają się na tle innych. Artykuły będą pogrupowane tematycznie. Już teraz możecie dowiedzieć się, na co się decydować podczas zakupów, jeśli szukacie dla dziecka dobrego jogurtu lub czegoś, co ugasi ich pragnienie.

Fundacja przygotowała też program 6 warsztatów tematycznych dla dzieci, które są prowadzone przez dietetyka w szkołach i przedszkolach. Dzieci dowiedzą się, co jeść i jakie ma to bezpośrednie przełożenie na działanie organizmu. Czego unikać – i dlaczego? Będziemy też wspólnie zdrowo gotować. Aby wziąć udział w warsztatach prosimy o kontakt z Fundacją.

To nie wszystko. Fundacja przyjęła sobie za cel wprowadzenie zdrowych przekąsek także do szkół, szczególnie sklepików. Powstała lista zdrowych, pysznych i niedrogich produktów, które zastępują te, których nasze dzieci nie powinny jeść.

Więcej o projekcie można się dowiedzieć nie tylko na stronie, lecz także na Warszawskim Pikniku Rodzinnym Prudential, który odbędzie się 15 marca 2015 w CRS Bielany na ul. Lindego 20 przy Metrze Wawrzyszew. Będzie tam mieć miejsce degustacja zdrowych produktów, warsztaty o zdrowym żywieniu dla dzieci, konsultacje z dietetykami oraz możliwość profesjonalnego pomiaru masy ciała.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza