Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje - badania przesiewowe pod kątem autyzmu

2015-08-24 14:19

Przedszkole Integracyjne Montessori Mądre Główki poszukuje dzieci z całej Warszawy w wieku 1, 5 do 3 lat w celu badań przesiewowych pod kątem autyzmu. Projekt jest realizowany w ramach cyklu spotkań Autyzm w Rodzinie.

Autyzm
Autor: materiały prasowe Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje będzie realizowana w kilku etapach.

Jeżeli Twoje dziecko zachowuje się inaczej niż inni, to sprawdź czy ma zaburzenie ze spektrum autyzmu. Zastanów się czy:

  • unika lub ma utrudniony kontakt wzrokowy,
  • nawiązuje niepoprawnie relacje z dziećmi lub w ogóle ich unika,
  • nie bawi się "na niby",
  • skończyło 2 latka (nie mówi) lub nie składa słów w pary,
  • mówi, ale mowa jest nieprawidłowa (np. powtarza słowa),
  • ma trudności ze snem,
  • wprawia przedmioty lub/i siebie w ruch obrotowy ( kręci się, fascynuje kołami),
  • bawi się stereotypowo, dziwnie układa przedmioty np. w rządku, kolorami, kształtami

lub robi inne rzeczy, które Cię niepokoją, sprawdź swoje lęki podczas bezpłatnych konsultacji i zakwalifikuj je do programu.

Ze względu na szerokie spektrum deficytów, które występują w autyzmie, rodzice i dziecko często narażeni są na różne formy wykluczenia społecznego. Przede wszystkim jeden z rodziców zwykle nie podejmuje pracy lub nie wraca do pracy po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. Dzieci doświadczają wykluczenia w ogólnodostępnych placówkach oświatowych, które nie są przystosowane do indywidualnej pracy z dzieckiem autystycznym.  Korzyści z niej u dzieci z ASD (ang. autism spectrum disorder) są bezsporne i jeśli rozpocznie się je dostatecznie wcześnie, to może ona pomóc skierować dziecko bliżej typowego toru rozwojowego.
Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje będzie realizowana w kilku etapach. Pierwszym z nich jest kwalifikacja do programu. Liczba miejsc jest ograniczona! Należy zgłosić dziecko pod adresem e-mail.: fundacja@madreglowki.pl jak najwcześniej, aby móc skorzystać z bezpłatnych konsultacji.

W drugim etapie w ramach kwalifikacji do programu nawet kilkanaścioro dzieci może otrzymać bezpłatną diagnozę!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza