Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje - badania przesiewowe pod kątem autyzmu

2015-08-24 14:19

Przedszkole Integracyjne Montessori Mądre Główki poszukuje dzieci z całej Warszawy w wieku 1, 5 do 3 lat w celu badań przesiewowych pod kątem autyzmu. Projekt jest realizowany w ramach cyklu spotkań Autyzm w Rodzinie.

Autyzm
Autor: materiały prasowe Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje będzie realizowana w kilku etapach.

Jeżeli Twoje dziecko zachowuje się inaczej niż inni, to sprawdź czy ma zaburzenie ze spektrum autyzmu. Zastanów się czy:

  • unika lub ma utrudniony kontakt wzrokowy,
  • nawiązuje niepoprawnie relacje z dziećmi lub w ogóle ich unika,
  • nie bawi się "na niby",
  • skończyło 2 latka (nie mówi) lub nie składa słów w pary,
  • mówi, ale mowa jest nieprawidłowa (np. powtarza słowa),
  • ma trudności ze snem,
  • wprawia przedmioty lub/i siebie w ruch obrotowy ( kręci się, fascynuje kołami),
  • bawi się stereotypowo, dziwnie układa przedmioty np. w rządku, kolorami, kształtami

lub robi inne rzeczy, które Cię niepokoją, sprawdź swoje lęki podczas bezpłatnych konsultacji i zakwalifikuj je do programu.

Ze względu na szerokie spektrum deficytów, które występują w autyzmie, rodzice i dziecko często narażeni są na różne formy wykluczenia społecznego. Przede wszystkim jeden z rodziców zwykle nie podejmuje pracy lub nie wraca do pracy po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. Dzieci doświadczają wykluczenia w ogólnodostępnych placówkach oświatowych, które nie są przystosowane do indywidualnej pracy z dzieckiem autystycznym.  Korzyści z niej u dzieci z ASD (ang. autism spectrum disorder) są bezsporne i jeśli rozpocznie się je dostatecznie wcześnie, to może ona pomóc skierować dziecko bliżej typowego toru rozwojowego.
Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje będzie realizowana w kilku etapach. Pierwszym z nich jest kwalifikacja do programu. Liczba miejsc jest ograniczona! Należy zgłosić dziecko pod adresem e-mail.: fundacja@madreglowki.pl jak najwcześniej, aby móc skorzystać z bezpłatnych konsultacji.

W drugim etapie w ramach kwalifikacji do programu nawet kilkanaścioro dzieci może otrzymać bezpłatną diagnozę!