Noc Muzeów w wilanowskim pałacu już 16 maja!

2015-04-29 11:58

16 maja w Noc Muzeów nie tylko będzie można zwiedzić pałac za darmo, ale też wziąć udział w wielu atrakcyjnych wydarzeniach. W programie m.in.: warsztaty kaligrafii, scrapbooking, pokaz mody, pokaz kulinarny, pokaz uzbrojenia, kiermasz książek. Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Część zajęć będzie tłumaczona na język migowy i towarzyszyć im będzie audiodeskrypcja.

Noc Muzeów
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Noc Muzeów w Wilanowie to jedna z odsłon tego ogólnopolskiego wydarzenia.

Spis treści

  1. Noc Muzeów: zwiedzanie pałacu w Wilanowie
  2. Noc Muzeów: Wozownia
  3. Noc Muzeów: Pergola (przy wejściu do parku)

Noc Muzeów w Wilanowie to nie tylko okazja do bezpłatnego zwiedzania pałacu, ale również możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i pokazach. W tym roku tematem przewodnim będzie kolekcjonerstwo. Poniżej przedstawiamy wydarzenia, które powinny zainteresować i dorosłych, i dzieci.

Noc Muzeów: zwiedzanie pałacu w Wilanowie

Zwiedzanie pałacu, godz. 19.00–1.00. Ostatnie wejście o godz. 00.30Parter pałacu jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Pałacowi Opowiadacze (akcja), godz. 19.00–24.00W wybranych komnatach pracownicy muzeum i wolontariusze będą opowiadać gościom o kolekcjonerach i kolekcji bezcennych dzieł sztuki zgromadzonych w muzeum. Wilanowscy opowiadacze zapraszają gości do refleksji i rozmowy o zabytkach, które zazwyczaj umykają uwadze podczas zwiedzania.

Bajki w pałacu, godz. 19.00–21.00Pracownicy muzeum będą czytać najmłodszym bajki Pieniek otwiera muzeum oraz Gdzie jest wydra?. Najmłodsi dowiedzą się, co trzeba zrobić, żeby otworzyć własne muzeum, i na czym polega praca muzealnika. Wspólnie z Pupusieńką, Fanfanikiem lub Minionkiem wyruszymy na poszukiwania zaginionej wydry o imieniu Robak.

Muzeum Utracone (prezentacja multimedialna), Sala Biała, godz. 19.00–24.00W ultranowoczesnej oprawie zaprezentujemy skarby kultury, które niegdyś znajdowały się w polskich zbiorach i które w wyniku zawieruch dziejowych przepadły bezpowrotnie.

Noc Muzeów: Wozownia

Różności o różach oraz Na grządce u króla (warsztaty dla rodzin z dziećmi od lat 3), godz. 19.00–23.00

Co łączy królewską rezydencję Jana III oraz rody Yorków i Lancasterów oraz gdzie w ogrodzie można znaleźć nawiązania do tych zwaśnionych rodzin? Dokąd podróżuje cykoria podróżnik i co lubi lubczyk? Czy wężymord ma mordkę, czy ryjek? I w końcu, gdzie szukać bani? Na te i inne pytania możecie uzyskać odpowiedź podczas warsztatów manualnych. Poznamy też różności o różach i zapomnianych warzywach.

Noc Muzeów: Pergola (przy wejściu do parku)

Zielnik kaligraficzny (warsztaty dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych), godz. 19.00–23.00

Warsztaty umożliwią poznanie kroju pisma z czasów króla Jana III oraz naukę kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego przy użyciu pióra. Będziemy kaligrafować łacińskie nazwy roślin i przygotujemy podpisy do zielników na kartach z obrazkiem wybranej rośliny.*

Pozdrowienia z Wilanowa! Kolekcjonerskie pocztówki (warsztaty dla rodzin z dziećmi od 6 lat), godz. 19.00–23.00

Uczestnicy warsztatów poznają historie wybranych obiektów z kolekcji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wcielą się w rolę kolekcjonera dzieł sztuki i stworzą wyjątkową pocztówkę kolekcjonerską. To okazja również do poznania tajników scrapbookingu. Pozdrowienia z Wilanowa będzie można wykaligrafować gęsim piórem!

Zajęcia edukacyjne w Wozowni i na pergoli będą tłumaczone na język migowy, przy kilku stanowiskach edukatorzy zapewnią audiodeskrypcję. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej informacji na stronie: www.wilanow-palac.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza