Patronujemy: Ciąża i dziecko - ogólnopolska kampania

2016-03-30 18:41

Patronujemy ogólnopolskiej kampanii "Ciąża i dziecko", organizowanej po raz 11 przez wydawnictwa Mediaplanet. Celem kampanii jest szerzenie wiedzy zarówno na tematy parentingowe, jak i te związane z pielęgancją i opieką nad niemowlakiem.

Ciąża i dziecko: ogólnopolska kampania
Autor: materiały prasowe

"Ciąża i dziecko" to ogólnopolska kampania prasowo-internetowa wydawnictwa Mediaplanet, która już po raz jedenasty ukazała się w dzienniku Metrocafe oraz na dedykowanym portalu www.mojaciaza.com. Portal mjakmama.pl objął patronat nad akcją.

Kampania "Ciąża i dziecko" ma na celu podniesienie ogólnej wiedzy rodziców i opiekunów, co powinno zaowocować lepszym zrozumieniem potrzeb, ułatwić rozwiązywanie codziennych problemów, a w konsekwencji - cieszyć się urokami rodzicielstwa i wychować szczęśliwe dziecko. Kampania skierowana jest zarówno do osób starających się o dziecko, jak również świeżo upieczonych rodziców, którzy szukają rzetelnej wiedzy i sprawdzonych wskazówek w gąszczu dostępnych informacji.

Wsparcia merytorycznego udzielili nam między innymi:

  • Rozalia Mancewicz, miss Polonia 2010, która w tym roku zostanie mamą. W materiale przygotowanym specjalnie dla wydawnictwa Mediaplanet podzieli się swoimi przekonaniami o tym, że zdrowy styl nie musi nas obowiązywać tylko w czasie ciąży, ale stać się sposobem na całe życie.
  • Dorota Szelągowska - prowadząca program TVN Style „Dorota Was urządzi”, udzieli wskazówek, jak urządzić pokój dziecka, aby czuło się w nim bezpiecznie, a jednocześnie mogło rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność.
  • Michał Będźmirowski - założyciel projektu Modny Tata (www.modnytata.pl), autor książki „Jak być fajnym tatą i nie zwariować”, potwierdza, że można jednocześnie spełniać się zarówno jako mężczyzna, mąż, jak i ojciec.

W kampanii również:

  • prof. Romuald Dębski, ordynator Kliniki Ginekologii i Położnictwa CMKP Szpitala Bielańskiego w Warszawie, który obali fakty i mity dotyczące ciąży,
  • mgr Hanna Stolińska – Fiedorowicz z Instytutu Żywności i Żywienia, opowie o ogromnym znaczeniu zdrowego odżywiania zarówno matki, jak i dziecka,
  • prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk, Kierownik Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, CSK MSW przekonuje, dlaczego tak ważny jest dobór odpowiedniej suplementacji,
  • dr med. Monika Wanke-Rytt z Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przedstawi najważniejsze zasady i najczęściej popełnianie błędy przy prowadzeniu antybiotykoterapii,
  • dr hab. n med. Piotr Albrecht z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukaże całą prawdę nt. szczepień,
  • prof. zw. dr hab. n. med. Ryszard Lauterbach przestrzeże przed konsekwencjami przedwczesnego porodu,
  • prof. Violetta Skrzypulec – Plinta z Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, udzieli cennych porad świeżo upieczonym mamom o tym, jak wrócić do formy po porodzie.


W kampanii dodatkowo: co zabrać ze sobą na porodówkę, jak pielęgnować skórę malucha oraz jak zadbać o zdrowy sen dziecka.