Po warszawsku na Bulwarach Wiślanych

2019-07-10 14:14

W sobotę 13 lipca na Bulwarach Wiślanych odbędzie się promocja książki „Szaman z rzeki. Opowieści wiślane” oraz wiślane warsztaty dla dzieci.

Bulwary
Autor: materiały prasowe

 Zaczynamy promocję drugiego tomiku a w nim kolejne przygody załogi statku pocztowego „Królowa Jadwiga”.  Ich praca pełna przygód z pewnością zainteresuje młodych i starszych czytelników.

„Szaman z rzeki. Opowieści wiślane” to bajkowa podróż po rzece Wiśle. To opowieść o statkach drewnianych pływających po rzece kiedyś  i teraz. To również opowieść o  ludziach, którzy w dobie renesansu budowali potęgę gospodarczą Rzeczpospolitej. Oraz o  miastach i produktach , które wywarły wpływ na handel wiślany.

Opowieść ilustrują  akwarele Andrzeja Gosika . Dla dzieci przygotowane zostały kolorowanki autorstwa Pameli Jaworskiej.  Będzie moc zabawy w tym improwizacje bajkowe – za pomocą kostek, na których znajdują się grafiki inspirowane opowieściami wiślanymi, będzie można tworzyć nową opowieść.

Autorzy:

Maria Dryhub – pierwowzór bajkowej bohaterki. Animator kultury pasjonat folkloru góralskiego, wodniaczka, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Propagator kultury huculskiej. Znawca kulinariów. Mieszka w Warszawie. Urodzona w Jaremcze bramie Karpat na Ukrainie. Pomysłodawczyni i współautorka opowieści wiślanych „ Szaman z Rzeki”

Andrzej Stański- wodniak, społecznik. Od 8 lat propaguje rozwój jednostek tradycyjnych na Wiśle. Organizator Flis Festiwalu, Zielonych Świątek na Urzeczu, Pielgrzymki Rzecznej św. Zygmunta Szkółki żeglarstwa tradycyjnego. Historyk i podróżnik. Mieszka w Warszawie. Współautor komiksu „Herma św. Zygmunta” współautor opowieści wiślanych „ Szaman z Rzeki”