Premierowe Śląskie Targi Książki już od 6 do 8 listopada w Katowicach!

2015-11-02 14:13

Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w nowopowstałym Centrum Kultury obok Spodka. Wstęp na Premierowe Śląskie Targi Książki jest bezpłatny. Na miłośników książek czeka wiele atrakcji!

śląskie targi książki
Autor: materiały prasowe Śląskie Targi Książki to moc literackich atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych czytelników.

Spis treści

  1. Premierowe Śląskie Targi Książki: zajęcia dla dzieci
  2. Premierowe Śląskie Targi Książki: kogo będzie można spotkać?

Na czytelników czekają nowości i bestsellery w dobrych cenach. Swoją obecność na Targach zadeklarowały m.in. wydawnictwa: Agora, Akapit Press, Arkady, Albatros, Bellona, Czarna Owca, Helion, Rebis, Świat Książki, Zakamarki, Dwie Siostry, Egmont, Ene Due Rabe, Ezop, Firma Księgarska Olesiejuk, Nasza Księgarnia, Muchomor, Świat Książki, Znak czy największy śląski wydawca - Sonia Draga.

Premierowe Śląskie Targi Książki: zajęcia dla dzieci

Na Premierowych Śląskich Targach Książki na najmłodszych czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim "Książka na receptę", czyli Literacki Ostry Dyżur, który zna remedium na każdą literacką bolączkę! Po raz pierwszy w Katowicach otworzy swoje podwoje dla wszystkich poszukujących książkowych inspiracji. Niezwykły zespół lekarski - eksperci z dziedziny literatury dla dzieci nie tylko wysłuchają czytelniczych problemów, ale i zalecą stosowną kurację. Odbędą się również warsztaty dla starszych dzieci wokół książki "Zosia z ulicy Kociej" wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz wspólne słuchanie bajek wydawnictwa Zakamarki. Natomiast na warsztatach ekologicznych "Zrób coś fajnego z niczego" każde dziecko zrobi ekologiczną zabawkę lub ozdobę i na własne oczy przekona się, ile wspaniałych rzeczy może powstać z pozoru nikomu niepotrzebnych drobiazgów. Odbędą się również warsztaty i zabawy dla dzieci z wydawnictwem Egmont oraz warsztaty tworzenia linorytów.

Szczegółowy program Premierowych Śląskich Targów Książki znajduje się na stronie slaskczyta.pl

Premierowe Śląskie Targi Książki: kogo będzie można spotkać?

Czytelnicy pozyskają autografy znanych i lubianych autorów, spośród których swój udział w Śląskich Targach Książki zapowiedzieli między innymi: Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Michał Ogórek, Marek Przybylik, Mariusz Szczygieł czy Małgorzata Szejnert. Zaprosiliśmy również nominowanych do ważnej dla regionu nagrody Śląskiego Wawrzynu Literackiego: Ewę Winnicką, Wita Szostaka, Darka Foksa i Zbigniewa Kruszyńskiego. Targi zaszczycą swoją obecnością również autorzy związani ze Śląskiem: Dariusz Rekosz, Mieczysław "Hajer" Bieniek, Marta Obuch czy Marta Fox. Lista autorów stale się powiększa.

Przedsięwzięcie uzupełni atrakcyjna oprawa programowa. Śląskie Targi Książki będą doskonałą okazją do promocji aktualnej oferty wydawniczej, oraz do udziału w wielu seminariach i konferencjach poświęconych aktualnym problemom rynku wydawniczego. Atrakcją dla czytelników Śląskich Targów Książki będzie konferencja "Moda na czytanie", organizowana przez Fundację Dress for Success. Młodzież szkolna zobaczy pokaz fabularyzowanego dokumentu "Życie na krawędzi. Henryk Sławik – József Antall senior" o bohaterskich czynach Polaka śląskiego pochodzenia i Węgra w czasie II wojny światowej. Liczne atrakcje czekają również na młodszych czytelników. W gronie patronów i partnerów programowych są między innymi: Śląski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Biblioteka Śląska, Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów i serwis Granice.pl. W gronie patronów medialnych znalazły się między innymi: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Dziennik Zachodni, Podróże i inne media ogólnopolskie i branżowe.

Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w nowopowstałym Centrum Kultury obok Spodka. Wstęp na targi jest bezpłatny. Śląskie Targi Książki będą czynne 6, 7 i 8 listopada 2015 roku od 10.00 do 18.00. Wstęp bezpłatny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza