Projekt Brave Kids 2015: co, gdzie, kiedy?

2015-06-08 16:06

Brave Kids 2015 to już 6. edycja tego projektu edukacyjnego. W tym roku do Polski przyjedzie 120 najodważniejszych dzieci świata z 15 krajów i 4 kontynentów. Projekt potrwa od 20 czerwca do 12 lipca. Odbędzie się we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz, po raz pierwszy, w Przemyślu.

Brave Kids
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Brave Kids 2015 to już szósta edycja projektu, w którym biorą udział dzieci z całego świata.

Jak będzie przebiegał pobyt Brave Kids 2015 w Polsce? Od 20 czerwca do 2 lipca projekt będzie się odbywał równolegle w 5 miastach – we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Puszczykowie koło Poznania. Przez dwa tygodnie dzieci będą mieszkały w domach polskich rodzin.

Celem projektu jest wsparcie dzieci, które żyją nieraz w trudnych warunkach, ale rozwijają swoje talenty i podtrzymują tradycje, które współczesna kultura masowa traktuje często jako niepotrzebne. Poprzez projekt Brave Kids chcemy im pokazać, że sztuka daje im nowe możliwości i otwiera dla nich świat – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids 2015.

Na początku, równolegle w każdym mieście, zaproszone grupy zaprezentują programy stworzone specjalnie na przyjazd do Polski. Następnie będą się odbywały parady i spotkania otwarte dla publiczności oraz warsztaty artystyczne podczas których dzieci przygotują wspólne przedstawienia i zaprezentują je publiczności w każdym z miast. 3 lipca wszystkie grupy Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki finał projektu. Efekty ich współpracy będziemy podziwiać 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Harmonogram Brave Kids 2015:
20 czerwca - 2 lipca – część lokalna: Wrocław, Warszawa, Wałbrzych, Puszczykowo koło Poznania, Przemyśl
2 lipca – spektakle półfinałowe:
Puszczykowo, Scena Miejska w Rynku – godz. 17:30
Przemyśl, Centrum Kultury i Nauki Zamek – godz. 18:00
Wałbrzych, – Galeria Victoria, godz. 18:00
Warszawa, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim – godz. 18:30
Wrocław, Ośrodek Działań Twórczych Światowid – godz. 18:30
3-9 lipca – warsztaty artystyczne z udziałem wszystkich grup w Zagórzu Śląskim
10 lipca – spektakl finałowy, Teatr Polski we Wrocławiu, godz. 17:00

W Brave Kids 2015 weźmie udział 20 grup artystycznych z 15 krajów – w sumie 120 dzieci. Jakich młodych artystów będziemy w tym roku gościli w Polsce? Pochodzą z 4 kontynentów. Z Angoli pochodzi grupa teatralno-baletowa Ngau-Moyo, która łączy teatr, taniec i muzykę, w tym m.in. charakterystyczny dla Afryki instrument marimba (podobny do ksylofonu). Maracatu, passinho i bojową capoeirę – trzy dynamiczne style tańca, łączące elementy tradycji afrykańskich oraz indiańskich zaprezentują młodzi Brazylijczycy z projektu „Mais caminhos” („Więcej ścieżek”). Z Indii przyjadą m.in. dziewczęta prezentujące Bharatanatyam, starożytny taniec hinduski. Zobaczymy również artystów z krajów europejskich, m.in. cyrkowców z Estonii, St. Petersburga oraz młodych aktorów ze Słowacji.

Spotkania Brave Kids to także szansa na rozwój talentów i wymianę umiejętności. Młodzi artyści swobodnie czerpią z odmiennych tradycji i kultur. Ich współpraca przynosi fascynujące rezultaty – dodaje Justyna Warecka.

Projekt Brave Kids odbędzie się już po raz szósty. Do tej pory w projekcie wzięło udział 800 dzieci, 200 rodzin, 200 wolontariuszy, 7 miast. Od 2009 roku w ramach projektu Brave Kids przez trzy tygodnie młodzi reprezentanci rozmaitych kultur biorą udział w warsztatach opartych na zasadzie: „Dzieci uczą dzieci”. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych pedagogów, artystów, liderów oraz gości.

Więcej o projekcie Brave Kids: https://bravekids.eu/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza