Projekt promujący zdrowe odżywianie, czyli "Nie wciskamy dzieciom kitu"

2015-04-24 17:56

Ważne jest dla Was zdrowe odżywianie dziecka, ale nie wiecie, jak zmienić dotychczasowe nawyki, które mają miejsce w Waszym domu? A może wiecie jak należy się odżywiać, ale macie kilka pytań? Wejdźcie na stronę www.zwalcznude.pl i sprawdźcie, co eksperci współpracujący ze Zwalcz Nudę polecają.

Zdrowe odżywianie
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Projekt "Nie wciskajmy dzieciom kitu" ma na celu promocję zdrowego odżywiania, przede wszystkim poprzez rozpowszechnianie informacji o łatwo dostępnych w sklepach zdrowych produktach.

Na czym polega promowanie zdrowego odżywiania według założeń projektu? Zakłada on wprowadzenie szeregu informacji o zdrowych produktach, które stają się łatwiej dostępne w sklepach, a także - przystępne cenowo. Twórcy dążą do tego, by rodzice wyeliminowali z codziennych posiłków dzieci niezdrowe produkty, a zastąpili je zdrowymi. We współpracy z dietetykami, na stronie www.zwalcznude.pl publikowane są artykuły, które informują o wybranych produktach, wyróżniających się na tle innych. Artykuły będą pogrupowane tematycznie. Już teraz możecie dowiedzieć się, na co się decydować podczas zakupów, jeśli szukacie dla dziecka dobrego jogurtu lub czegoś, co ugasi ich pragnienie. W innych artykułach doradzamy Wam jak przygotować zdrowy deser oraz jakie płatki śniadaniowe są najzdrowsze.

Fundacja przygotowała też program 6 warsztatów tematycznych dla dzieci, które są prowadzone przez dietetyka w szkołach i przedszkolach. Dzieci dowiedzą się, co jeść i jakie ma to bezpośrednie przełożenie na działanie organizmu. Czego unikać – i dlaczego? Będziemy też wspólnie zdrowo gotować. Wszystko, by nauczyć się zdrowego odżywiania. Aby wziąć udział w warsztatach prosimy o kontakt z Fundacją.

To nie wszystko. Fundacja przyjęła sobie za cel wprowadzenie zdrowych przekąsek także do szkół, szczególnie sklepików. Powstała lista zdrowych, pysznych i niedrogich produktów, które zastępują te, których nasze dzieci nie powinny jeść.

Więcej o tym projekcie dotyczącym zdrowego odżywiania można dowiedzieć się na stronie: www.zwalcznude.eu/nie-wciskamy-dzieciom-kitu.

Z przyjemnością informujemy, że honorowy patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka - Pan Marek Michalak.