Puchacz Piotr – 3. edycja bezpłatnego konkursu matematycznego dla uczniów klas 1-3

2018-02-22 15:43

Ruszyły zgłoszenia do 3. edycji konkursu matematycznego „Puchacz Piotr”, który skierowany jest do uczniów klas 1-3. Do 15 marca br. szkoły podstawowe z kilkunastu miast na terenie całej Polski mogą dołączyć do rywalizacji. Patronat nad przedsięwzięciem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

Puchacz Piotr – 3. edycja
Autor: materiały prasowe Math Riders|_materialy_prasowe

 „Puchacz Piotr” to konkurs organizowany przez Centra Nauczania MathRiders, który skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Udział w nim jest szansą na rozwinięcie dotychczasowych umiejętności, a także zmierzenie się z nowymi wyzwaniami matematycznymi. Corocznie, bierze w nim udział około 5 tysięcy dzieci.

„Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci rozpoczynających swoją karierę szkolną. W pełni finansujemy całe przedsięwzięcie, ponieważ chcemy dać uczniom równe szanse na zmierzenie się z tym przedmiotem i zaprezentowanie własnych umiejętności. Na wszystkich etapach, uczestnicy muszą udzielić pisemnej odpowiedzi na pytania otwarte. Poziom zadań został dostosowany do wieku dzieci, jednakże może wykraczać poza podstawę programową, obowiązującą w szkołach” – mówi organizator konkursu Małgorzata Grymuza z MathRiders Polska.

Szkoły z Gdańska, Lublina, Chełma, Kielc, Katowic, Częstochowy, Mikołowa, Mysłowic oraz Warszawy i okolicznych powiatów mogą zgłosić swój udział w konkursie „Puchacz Piotr” do 15 marca br. W tym celu należy przesłać formularz zawierający: nazwę i dokładny adres szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko dyrektora szkoły, imię i nazwisko szkolnego Opiekuna Konkursu oraz jego e-mail. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: lubiematematyke@vp.pl.

Puchacz Piotr – 3. edycja
Autor: materiały prasowe Math Riders|_materialy_prasowe

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona w zależności od lokalizacji na trzy lub dwa etapy. Całe przedsięwzięcie odbędzie się w terminie od 9 kwietnia do 19 czerwca 2018 roku. Udział uczniów w rywalizacji jest bezpłatny, a na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in.: zestawy klocków LEGO, aparaty cyfrowe, gry matematyczno-logiczne oraz vouchery na bezpłatne kursy nauki matematyki w Centrach Nauczania Math Riders.

Szczegóły dotyczące konkursu „Puchacz Piotr” oraz regulamin dostępny jest na stronie: www.lubiematematyke.pl/konkurs

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza