RogaLove - kup rogala i wspomóż chore dzieci

2018-11-08 11:21

Ruszyła pierwsza edycja akcji RogaLOVE, która ma na celu niesienie pomocy w zakresie poprawy warunków leczenia dzieci chorujących na nowotwór.  Autorami inicjatywy są wyspecjalizowane firmy internetowe: sklep E-Torty.pl, operator płatności PayU, serwis społecznościowy Wykop.pl oraz platforma logistyczna Bliskapaczka.pl.

RogaLove
Autor: rogalove

Spis treści

  1. Pierwsza edycja akcji RogaLove
  2. Budujemy klinikę dla dzieci i młodzieży chorujących na nowotwór
  3. ZOBACZ JAK POWSTAJE ŚWIĘTOMARCIŃSKI ROGAL
  4. #Marcinytofajnechłopaki na Facebooku

Pierwsza edycja akcji RogaLove

11 listopada obchodzony jest nie tylko jako Narodowe Święto Niepodległości, ale także Dzień ku czci św. Marcina, z którym związana jest tradycja wypiekania przepysznych rogali świętomarcińskich.

W okresie od 4 do 17 listopada każdy może zamówić charytatywnego rogala dla siebie, bliskich, znajomych, kolegów z pracy. Do przyłączenia się do akcji zachęcane są także firmy, które mogą obdarować słodkim upominkiem partnerów biznesowych lub pracowników. Sprzedaż rogali-cegiełek odbywa się na stronie https://etorty.pl/rogalove.

Budujemy klinikę dla dzieci i młodzieży chorujących na nowotwór

Cały dochód ze sprzedaży rogali zostanie przeznaczony dla dzieci chorych onkologicznie poprzez wsparcie dla Dzieciaki Chojraki - Stowarzyszenie Rozwoju Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej. Stowarzyszenie to od 19 lat wspiera Oddział Transplantacji Szpiku Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

Jest to pierwszy i jeden z największych ośrodków leczenia nowotworów u dzieci i młodzieży w Polsce. Kwota zebrana w trakcie akcji RogaLOVE zostanie przeznaczona na rozbudowę kliniki oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki działa na rzecz naszego oddziału onkologii już ponad 19 lat. W latach 2004-2005 wybudowało i wyposażyło przepiękny Oddział Transplantacji Szpiku. Tym razem postanowiło stworzyć nowe oddziały onkologiczne, tj. Klinikę Dzieciaków Chojraków, która spełniałyby Europejskie Standardy Opieki nad Dziećmi z Chorobą Nowotworową, w tym indywidualne sale chorych z możliwością całodobowego pobytu Rodziców przy dziecku, z zapleczem rehabilitacyjnym, diagnostycznym i ambulatoryjnym.

Wszystko po to, by dzieci miały jak najlepsze warunki leczenia przy mamie i tacie – mówi prof. dr hab. med. Jacek Wachowiak, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej – Dzieciaki Chojraki – Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc i zaangażowanie tym, którzy wspierają nas w rozbudowie kliniki i zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich, którym bliskie jest zdrowie i potrzeby dzieci z chorobą nowotworową, o wsparcie poprzez udział w akcji RogaLOVE – podziel się rogalem.

ZOBACZ JAK POWSTAJE ŚWIĘTOMARCIŃSKI ROGAL

Cała Polska dzieli się rogalami! Co trzeba zrobić? W akcji może wziąć udział każdy – wystarczy kupić rogale na stronie https://e-torty.pl/rogalove i podzielić się nimi z bliskimi. Można też zachęcić znajomych w mediach społecznościowych do wsparcia zbiórki, publikując zdjęcie z rogalem i oznaczając je hasztagiem #rogaLOVE.

#Marcinytofajnechłopaki na Facebooku

11 listopada to także imieniny Marcina – patrona poznańskiej parafii, w której narodził się zwyczaj wypiekania rogali. Zachęcamy wszystkich Marcinów, by szczególnie zaangażowali się w pomoc i zmotywowali innych do działania – bo przecież #Marcinytofajnechłopaki. Jeśli więc masz na imię Marcin, zrób zdjęcie lub video z rogalem, oznacz je na swoim Facebooku lub Instagramie hasztagami #Marcinytofajnechlopaki oraz #RogalOVE. Ambasadorami akcji zostali już m.in. aktorzy Marcin Bosak i Marcin Perchuć.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza