"Rok w mieście" i "Rok w lesie" - pięknie ilustrowane książki dla najmłodszych wydawnictwa Nasza Księgarnia

2015-11-06 13:38

"Rok w mieście" Katarzyny Boguckiej i "Rok w lesie" Emilii Dziubak to pozycje, które spodobają się i dwulatkom, i przedszkolakom, i starszym dzieciom. Głównym atutem książek wydanych przez Naszą Księgarnie są ilustracje.

Spis treści

  1. "Rok w mieście" Katarzyny Boguckiej: Malina i jej perypetie
  2. "Rok w lesie" Emilii Dziubak: poznaj wszystkich leśnych mieszkańców

Książka pełna pięknych ilustracji wzbudzi zachwyt w każdym dziecku - zwłaszcza taka, która dzięki rysunkom pobudza wyobraźnię najmłodszych, rozwija w nich zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość oraz uczy szukania powiązań przyczynowo-skutkowych. Dzięki tego rodzaju ksiażkom dziecko przede wszystkim świetnie się bawi! Przeczytajcie, o czym traktują dwie z nich: "Rok w mieście" Katarzyny Boguckiej i "Rok w lesie" Emilii Dziubak. Zapoznajcie się również z wybranymi ilustracjami dołączonymi do naszej galerii!

"Rok w mieście" Katarzyny Boguckiej: Malina i jej perypetie

"Rok w mieście" to 12 rozkładówek z kolejnymi miesiącami roku. Nie są to jednak zwykłe ilustracje - każda z nich przedstawia ten sam, szczegółowo rozrysowany, fragment miasta. W każdym miesiącu widzimy też tych samych mieszkańców (przedstawionych zresztą dokładnie na samym początku książki) w różnych sytuacjach, warunkach pogodowych, o różnej porze dnia i nocy. Na jednej z rozkładówek znajduje się również interaktywna zabawa. Wszystko to sprawia, że książkę można oglądać godzinami, znajdując coraz to nowsze szczegóły. Naszą przewodniczką po mieście jest Malina - córka zapracowanej mamy i zapracowanego taty, która, choć mieszka w mieście, uwielbia spacery po lesie i nad rzeką ze swoimi psami: Kredką i Mazakiem. Ma babcią Krysię i dziadka Kazika, których uwielbia. Tym bardziej, że babcia prowadzi cukiernię, a w mieście, w którym mieszka, naprawdę dużo się dzieje. O czym możemy przekonać się sami, oglądając "Rok w mieście" z ilustracjami Katarzyny Boguckiej.

"Rok w lesie" Emilii Dziubak: poznaj wszystkich leśnych mieszkańców

"Rok w lesie" również zawiera 12 rozkładówek z poszczególnymi miesiącami, tylko że miejsce akcji zostało przeniesione z miasta w spokojniejszą okolicę. I tutaj czeka na nas interaktywna zabawa na jednej z rozkładówek oraz przedstawienie wszystkich leśnych mieszkańców na innej. A kogo tam nie ma? Niedźwiedź brunatny, kaczka krzyżówka, łoś, zajęczyca, wiewiórka pospolita, żubr, łasica, żaby śmieszki, nietoperz borowiec, wydra europejska, stonogi murowe i wielu, wielu innych - wszyscy są bohaterami "Roku w lesie". Dzięki książce możemy poznać zwyczaje zwierząt: kto gdzie mieszka, kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto kogo lubi i jakie preferuje przysmaki? Kto się przygotowuje do zimy i które zwierzęta i ptaki wiążą sie na całe życie, a które tylko na czas godów? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie na kartach książki zilustrowanej przez Emilię Dziubak.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza